شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

شناسه خبر: 10789
بازدید: 137

راهنمای سئو برای تازه کارها (قدم به قدم)

بهبود سئو وردپرس شما برای بالارفتن بازدید وب سایت شما بسیار مهم است. متأسفانه بیشتر راهنماهای سئو وردپرس برای شروع کار کاربران جدید بسیار فنی است. اگر نسبت به افزایش ترافیک وب سایت خود جدی هستید، باید به بهترین شیوه‌های سئو وردپرس توجه کنید. در این راهنما، ما نکات برتر سئو وردپرس را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا به شما در بهبود سئو وردپرس کمک کرده و ترافیک ارگانیک‌تری داشته باشید.

شاید شما از متخصصان شنیده باشید که سئو وردپرس بسیار بهینه است. در واقع به همین دلیل است که افراد زیادی وردپرس را برای شروع یک وبلاگ یا وب سایت انتخاب می‌کنند.

با وجود این که وردپرس اطمینان می‌دهد که کدی که ایجاد می‌کند از بهترین روش‌های سئو استفاده می‌کند، در صورتی که می‌خواهید حداکثر تلاش‌های سئو خود را انجام دهید، باید کارهای بیشتری انجام دهید.

ما چندین مرحله عملی داریم که شما باید برای بهینه سازی سئوی وردپرس خود استفاده کنید.

برای سهولت در کار، ما یک جدول محتوا ایجاد کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند به راحتی از طریق لینک راهنمای نهایی سئو وردپرس حرکت کنید.

سرانجام، ابزارها و منابع بیشتر سئو را جستجو کنید تا سئو وردپرس خود را بهتر کنید.

مقدمه

ما می‌دانیم که ایده بهینه‌سازی برای سئو وردپرس می‌تواند برای مبتدیان نگران کننده باشد، به خصوص اگر شما یک متخصص فناوری نیستید.

اما نگران نباشید – لازم نیست پیچیده باشد. برای یادگیری اصول اولیه از اینجا شروع کنید و سپس از آنها در وب سایت شخصی خود استفاده کنید.

سئو چیست؟

SEO مخفف مخفف عبارت Optimization Engine Search است. این یک استراتژی است که توسط صاحبان وب‌سایت برای به دست آوردن رتبه بالاتر در موتورهای جستجو و بازدید بیشتر استفاده می‌شود.

بهینه‌سازی موتور جستجو مربوط به فریب Google یا بازی سیستم نیست. این به سادگی در مورد ایجاد وب سایتی است که از کد و قالب‌بندی بهینه استفاده کرده است و پیدا‌ کردن وب سایت شما برای موتورهای جستجو را آسان می‌کند.

وقتی افراد در وب برای مباحثی که می‌نویسید در اینترنت جستجو می‌کنند، محتواهای بهینه شده برای موتور جستجو در نتایج جستجو بالاتر ظاهر می‌شوند، و افراد بیشتری را در وب سایت خود مشاهده می‌کنید.

چرا SEO مهم است

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایت‌ها هستند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم‌های پیشرفته‌ای برای درک و رتبه‌بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو استفاده می‌کنند. اما این الگوریتم‌ها کامل نیستند – آنها هنوز هم برای درک کامل در مورد محتوای شما به کمک شما نیاز دارند.

اگر محتوای شما بهینه نشده است، موتورهای جستجو نمی‌دانند چگونه آن را رتبه‌بندی کنند. وقتی افراد مباحثی را که شما نیز در وب سایت خود می‌نویسید جستجو می‌کنند، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود، و تمام این ترافیک را از دست می‌دهید.

برای همه صاحبان مشاغل بسیار مهم است که موتور جستجوی وب سایت خود را دوستانه جلوه دهند، تا بتوانند ترافیک جستجوی خود را به حداکثر برسانند.

مبانی سئو وردپرس

سئو را می‌توانید به صورت فنی آموزش بینید، اما این طور نیست. صرف یادگیری چند نکته اساسی سئو برای بهینه سازی سایت شما می‌تواند باعث افزایش چشمگیر ترافیک وب سایت شما شود.

برای استفاده از تکنیک‌های زیر نیازی به نبوغ فناوری ندارید. اگر قبلاً از وردپرس استفاده می‌کنید، پس آنچه را لازم دارید دریافت کرده‌اید!

بیایید بهینه سازی وب سایت خود را شروع کنیم.

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود را بررسی کنید

وردپرس با یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو همراه است. هدف از این گزینه این است که قبل از آماده شدن برای عمومی شدن، به شما فرصت دهد تا در وب سایت خود کار کنید.

با این حال، گاهی اوقات این گزینه می‌تواند به طور تصادفی بررسی شود و باعث می‌شود وب سایت شما در دسترس موتورهای جستجو نباشد.

اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید این گزینه فعال نشده است.

به سادگی به قسمت سرپرست سایت وردپرس خود وارد شوید و از تنظیمات »صفحه خواندن بازدید کنید.

شما باید به قسمت “قابلیت مشاهده موتور جستجو” بروید و مطمئن شوید که کادر کنار “منع موتورهای جستجو از نمایه سازی این سایت” فعال نشده است.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

URLهای سئو محور شامل کلماتی هستند که به طور واضح محتوای صفحه را توضیح می‌د‌‌هند، و خواندن آنها توسط انسان و موتورهای جستجو آسان است.

برخی از نمونه‌های URLهای سئو محور عبارتند از:

https://www.wpbeginner.com/how-to-install-wordpress/
https://www.wpbeginner.com/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/

توجه کنید که این URLها قابل خواندن هستند و یک کاربر می‌تواند فقط با دیدن متن URL آنچه را که در صفحه مشاهده خواهد کرد، حدس بزند.

بنابراین یک URL که برای سئو مناسب نیست به چه صورت است؟

https://www.wpbeginner.com/?p=10467
http://example.com/archives/123

توجه کنید که این URLها از اعدادی نامربوط به محتوا استفاده می‌کنند، و یک کاربر نمی‌تواند با مراجعه به URL حدس بزند که در صفحه چه چیزی را پیدا خواهد کرد.

استفاده از ساختار پیوند سئو محور، شانس شما را برای دستیابی به موقعیت‌های بهتر در نتایج جستجو بهبود می‌بخشد.

در اینجا نحوه نمایش پیوندهای سایت وردپرس را بررسی و به روز کنید.

شما باید به صفحه تنظیمات » صفحه پیوندها مراجعه کنید. گزینه نام پست را انتخاب کنید و سپس روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

برای راهنمایی‌های دقیق‌تر، به راهنمای ما در مورد ساختار URL سئو محور در وردپرس نگاهی بیندازید.

توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه در حال فعالیت است، لطفا ساختار پیوند خود را تغییر ندهید مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از روز و نام یا ماه و نام استفاده می‌کنید، استفاده از آن را ادامه دهید.

با تغییر ساختار پیوند خود در یک سایت مستقر، تمام تعداد اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه سئو موجود خود را ایجاد می‌کنید.

اگر مجبور هستید ساختار پیوند خود را تغییر دهید، یک فرد حرفه‌ای را استخدام کنید، تا بتوانند ریدایرکت‌های مناسبی را تنظیم کنند. اما در هر حال تعداد اشتراک اجتماعی خود را در صفحات از دست می‌دهید.

WWW در مقابل بدون WWW

اگر تازه با وب سایت خود شروع به کار کرده‌اید، باید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید از www (http://www.example.com) یا غیر www (http://example.com) در آدرس اینترنتی سایت خود استفاده کنید.

موتورهای جستجو اینها را دو وب سایت متفاوت می‌دانند، بنابراین این بدان معنی است که شما باید یکی را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.

می‌توانید اولویت خود را با مراجعه به صفحه تنظیمات » عمومی تنظیم کنید. URL مورد نظر خود را در هر دو قسمت “آدرس وردپرس” و “آدرس سایت” اضافه کنید.

هرچند ممکن است بعضی افراد بر این باور باشند که این موضوع روی سئو تاثیر دارد، اما باید بدانید از نظر سئو هیچ تفاوتی بین این دو حالت وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، به راهنمای ما در مورد www vs non-www – که برای سئو وردپرس بهتر است نگاهی بیندازید.

بهترین افزونه سئو وردپرس

یکی از بهترین بخش‌ها در مورد وردپرس این است که برای هر کاری افزونه‌ای وجود دارد، و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه سئو وردپرس وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس را برای مبتدیان دشوار می‌کند.

به جای نصب افزونه‌های جداگانه برای کارهای شخصی سئو، ما به شما کمک می‌کنیم بهترین افزونه سئو وردپرس را که تمام این کارها را انجام می‌دهد، انتخاب کنید. این افزونه 100٪ رایگان است.

انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس

هنگامی که صحبت از انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس می‌شود، شما به احتمال زیاد انتخاب‌های خود را به دو راه‌حل محبوب کاهش می دهید: Yoast SEO یا All in One SEO Pack.

این دو افزونه هر دو راه حل مؤثر هستند، و ما مقایسه‌ای بین Yoast SEO در مقابل All in One SEO Pack انجام داده‌ایم و جوانب مثبت را بررسی کرده‌ایم. در WPBeginner، ما از Yoast SEO استفاده می‌کنیم، بنابراین در این آموزش ما از Yoast SEO برای تصاویر و نمونه‌ها استفاده خواهیم کرد.

صرف نظر از این، ما یک راهنمای گام به گام برای تنظیم درست هر یک از این افزونه‌ها داریم:

نحوه نصب و راه‌اندازی افزونه Yoast SEO در وردپرس

راهنمای کاربران برای افزونه All in One SEO Pack

نقشه‌های XML را در وردپرس اضافه کنید

نقشه سایت XML یک پرونده با فرمت خاص است که لیست هر صفحه در وب سایت شما را نشان می‌دهد. این نقشه باعث می‌شود موتورهای جستجو بتوانند همه مطالب شما را پیدا کنند.

در حالی که اضافه کردن نقشه سایت XML باعث افزایش رتبه جستجوی سایت شما نمی‌شود، به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا صفحات را سریع پیدا کنند و رتبه‌بندی آنها را آغاز کنند.

اگر از افزونه Yoast SEO استفاده می‌کنید، به طور خودکار نقشه سایت XML را برای شما ایجاد می‌کند. برای یافتن نقشه سایت خود، فقط به این URL بروید (فراموش نکنید که shembull.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید):

http://example.com/sitemap_index.xml

ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه در مرحله بعد نقشه سایت XML خود را به Google ارسال كنید.

سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید

کنسول جستجوی Google، همچنین به عنوان Webmaster Tools شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از ابزارهایی است که توسط Google ارائه شده است تا صاحبان وب سایت‌ها نگاهی به نحوه مشاهده محتوای آنها توسط موتور جستجو بیندازند.

این کنسول گزارش‌ها و داده‌هایی را برای کمک به شما در درک چگونگی نمایش صفحات در نتایج جستجو فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید اصطلاحات جستجوی واقعی را که مردم برای پیدا کردن وب سایت شما استفاده می‌کنند، نحوه ظاهر شدن هر صفحه در نتایج جستجو و اینکه چند بار روی صفحات شما کلیک می‌شوند را مشاهده کنید.

تمام این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا درک کنید چه چیزی در سایت شما کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند. سپس می‌توانید استراتژی محتوا خود را بر این اساس برنامه‌ریزی کنید.

کنسول جستجوی Google همچنین هنگام ایجاد مشکلی در وب سایت شما به شما هشدار می‌دهد، مانند زمانی که خزندگان جستجو قادر به دسترسی به آن نیستند، محتوای تکراری یا منابع محدود را پیدا کنید.

ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه اضافه کردن سایت وردپرس خود به کنسول جستجوی Google داریم.

اگر از SEO Yoast استفاده می‌کنید، مرحله 11راهنمای راه اندازی SEO Yoast ما را دنبال کنید.

اگر از SEO Yoast استفاده نمی‌کنید، می‌توانید ویدیوی ما را تماشا کنید که یک راه جایگزین را نشان می‌دهد:

عضو شدن در WPBeginner

پس از افزودن وب سایت خود به کنسول جستجوی Google، روی منوی Crawl کلیک کرده و سپس نقشه سایت را انتخاب کنید.

پس از آن باید بر روی دکمه Add Sitemap کلیک کنید.

نقشه اصلی شما sitemap_index.xml است بنابراین پیش بروید و آن را ارسال کنید.

هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید، در حالت انتظار قرار دارد. برای خزیدن وب سایت شما مدتی طول می‌کشد. بعد از گذشت چند ساعت، می‌توانید برخی از آمارهای مربوط به نقشه سایت خود را مشاهده کنید. با توجه به تعداد پیوندهایی را که در نقشه سایت شما پیدا کرده است، نشان می‌دهد که چه تعداد از آنها ایندکس شده‌اند، نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره.

توصیه می‌کنیم برای جمع‌آوری بینش‌ها، کنسول جستجوی خود را حداقل به صورت ماهانه بررسی کنید و پیشرفت سئوی وب سایت خود را ببینید.

بهینه سازی پست‌های وبلاگ خود برای سئو

گاهی اوقات مبتدیان به اشتباه فکر می‌کنند نصب و فعال سازی یک افزونه سئو وردپرس همه آن چیزی است که نیاز دارند. سئو فرایندی در حال انجام است که اگر می‌خواهید حداکثر نتیجه را ببینید باید از آن استفاده کنید.

Yoast SEO به شما امکان می‌دهد یک عنوان، توضیحات و کلمه کلیدی تمرکز را به هر پست و صفحه بلاگ اضافه کنید. همچنین پیش نمایش از آنچه کاربران هنگام جستجو در گوگل از وب سایت شما مشاهده می‌کنند را به شما نشان می‌دهد.

توصیه می‌کنیم برای به دست آوردن حداکثر کلیک، عنوان و توضیحات خود را بهینه کنید.

هنگام نوشتن پست وبلاگ خود، به سادگی به قسمت SEO Yoast بروید و از آن به طور کامل استفاده کنید.

اگر تعجب می‌کنید که چگونه یک کلمه کلیدی اصلی انتخاب کنید، عنوان خوب را انتخاب کنید، یا توصیف متا خوب چیست، ما در فایل راهنمای مبتدیان برای بهینه سازی پست‌های وبلاگ خود از نظر سئو، همه موارد را آموزش داده‌ایم.

ما اکیداً توصیه می‌کنیم که آن را بخوانید زیرا سئو سایت برای موفقیت شما بسیار مهم است.

بهترین کار برای سئو وردپرس

اگر اصول اولیه سئو وردپرس را دنبال کرده و از بهترین افزونه سئو وردپرس استفاده می‌کنید، در ابتدای کار از بیشتر وب سایت‌ها پیش خواهید بود.

با این وجود اگر می‌خواهید نتایج بهتری داشته باشید، باید بهترین روش‌های زیر را در وردپرس دنبال کنید.

این روش‌ها خیلی فنی نیستند و حتی بیشتر لازم نیست که شما هر کد را لمس کنید. اما اگر آنها را دنبال کنید، تفاوت بزرگی ایجاد می‌کنند.

استفاده صحیح از دسته‌ها و برچسب‌ها در وردپرس

وردپرس به شما امکان می‌دهد تا پست‌های وبلاگ خود را بر اساس دسته‌ها و برچسب‌ها طبقه‌بندی کنید. این امر باعث می‌شود تا بتوانید محتوای خود را بر اساس موضوعات مدیریت کنید و کاربران شما بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

دسته‌ها و برچسب‌ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می‌کنند ساختار وب سایت شما را درک کنند.

غالباً مبتدیان در مورد استفاده بهتر از دسته‌ها و برچسب‌ها اشتباه می‌کنند. پس از توضیح این موضوع برای هزاران خواننده، در اینجا نحوه استفاده از دسته‌ها و برچسب‌ها آمده است.

دسته بندی‌ها برای گروه بندی گسترده پست‌های شما در نظر گرفته شده است. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود، آنگاه دسته‌ها فهرست محتوا خواهند بود.

به عنوان مثال، در یک وبلاگ شخصی می‌توانید دسته‌هایی مانند موسیقی، غذا، مسافرت و غیره را داشته باشید. دسته‌بندی‌ها سلسله مراتبی هستند، بنابراین می‌توانید دسته‌های فرزند را به آنها اضافه کنید.

از طرف دیگر، برچسب‌ها کلمات کلیدی خاصی هستند که محتوای یک پست را توصیف می‌کنند. به عنوان مثال، یک پست وبلاگ ثبت شده در زیر دسته بندی مواد غذایی می‌تواند برچسب‌هایی مانند سالاد، صبحانه، پنکیک و غیره داشته باشد که در یک کتاب درسی از اینها به عنوان بخش فهرست بندی تبدیل می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، برای مرتب‌سازی مطالب خود به راهنمای ما در مورد دسته‌ها برچسب‌ها و بهترین شیوه‌های جستجوگرها مراجعه کنید.

با استفاده صحیح از دسته‌ها و برچسب‌ها، مرور کاربران در وب سایت خود را برای کاربرانتان آسان می‌کنید. نه تنها برای کاربران آسان است، بلکه مرور و جستجو در سایت شما را برای موتورهای جستجو راحت‌تر می‌کند.

پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید

موتورهای جستجو به هر صفحه در وب سایت شما امتیاز می‌دهند. دستورالعمل این نمره مخفی نگه داشته می‌شود تا افراد نتوانند با نتایج بازی کنند. با این حال، رایج‌ترین روش برای بالارفتن امتیاز لینک‌های داخلی است.

به همین دلیل مهم است که از سایر پیامها و صفحات وبلاگ خود به محتوای خود پیوند دهید.

شما باید این عادت را ایجاد کنید که هر زمان ممکن می‌توانید پست‌های خود را به یکدیگر لینک دهید. اگر چندین نویسنده دارید، پس از آن یک لیست چک قبل از انتشار بلاگ ایجاد کنید که لازم است حداقل 3 پست وبلاگ دیگر را به هم پیوند دهد.

این به شما کمک می‌کند تا نمای صفحه خود را تقویت کنید، مدت زمانی را که کاربران در سایت شما صرف می‌کنند، افزایش می‌یابد و در نهایت نمره سئو پست‌ها و صفحات وبلاگ شما را بهبود می‌بخشد.

بهینه سازی کامنت‌های وردپرس

نظرات می‌توانند نشانه‌ای جدی از جذب کاربر در وب سایت شما باشند. کاربران درگیر به معنای پیوندهای بیشتر به سایت شما، ترافیک بیشتر و بهبود سئو هستند.

اما باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی هستند و هرزنامه نیستند. هرزنامه‌ها نظراتی را با پیوندهای بد ارسال می‌كنند كه می‌تواند رتبه‌بندی جستجوی شما را تحت تأثیر قرار دهد و حتی خراب كند.

به همین دلیل به همه توصیه می کنیم که از Akismet استفاده کنند. این یکی از دو افزونه‌ای است که با هر سایت وردپرس از پیش نصب شده است و به شما در مبارزه با هرزنامه نظر کمک می‌کند.

اگر Akismet به تنهایی قادر به مدیریت هرزنامه‌ها نیست، به این نکات و ابزارهای لازم برای مبارزه با هرزنامه نظر در وردپرس مراجعه کنید.

اگر پست‌های وبلاگ شما نظرهای اصیل و عاری از هرزنامه را به خود جلب می‌کند، برای ساخت چنین وب سایت جذاب باید بسیار خوشحال باشید.

با این حال، بسیاری از نظرات در مورد یک پست می‌تواند باعث کندتر شدن آن شود و این نیز بر روی رتبه بندی موتور جستجو شما تأثیر می‌گذارد. (ادامه مطلب را بخوانید تا بیشتر بدانید که چگونه سرعت SEO را تحت تأثیر قرار می‌دهد.)

برای تهیه وب سایت خود به گونه‌ای که بتواند مسئولیت بارگذاری نظرات شما بر روی سرور و سرعت شما را برطرف کند، می‌توانید نظرات را به چندین صفحه تقسیم کنید. آموزش ما در مورد چگونگی دستیابی به نظرات در وردپرس را ببینید.

(اگر مایلید نظرات بیشتری در سایت خود بدست آورید، این 11 روش را برای دریافت نظرات بیشتر در مورد پست‌های وبلاگ وردپرس خود بررسی کنید.)

لینک‌های خارجی NoFollow در وردپرس

همانطور که در بالا ذکر شد، پیوندها به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا تصمیم بگیرند که کدام صفحات مهم هستند. هنگامی که به یک وب سایت پیوند می‌دهید، تعدادی از سئوی سایت خود را به آن لینک منتقل می‌کنید. این نمره سئو ” link juice” نامیده می‌شود.

برای رتبه‌بندی جستجوی خوب باید اطمینان حاصل کنید که link juiceهای بیشتری از وب سایت‌های دیگر دارید.

با افزودن ویژگی “nofollow” به پیوندهای خارجی (پیوندهایی به وب سایتهایی که شما در اختیار ندارید) به موتورهای جستجو دستور می‌دهد که از این پیوندها پیروی نکنند. این به شما کمک می‌کند تا link juice را ذخیره کنید.

یک پیوند خارجی معمولی در HTML مانند این است:

<a href=”http://example.com”>Example Website</a>

پیوند خارجی با ویژگی nofollow به این صورت است:

<a href=”http://example.com” rel=”nofollow”>Example Website</a>

همچنین می‌توانید کادر انتخاب rel = “nofollow” را به پنجره درج پیوند اضافه کنید. این به شما امکان می‌دهد تا به راحتی nofollow را به لینک‌های خارجی اضافه کنید.

پست‌های کامل در مقابل خلاصه‌ها یا موارد خاص

وردپرس از تعدادی از صفحات مانند صفحه اصلی، بایگانی دسته‌بندی‌ها، بایگانی برچسب‌ها، بایگانی تاریخ، صفحات نویسنده و غیره به پست‌های شما پیوند و پیوندهای خود را به پست‌های شما می‌دهد.

به طور پیش‌فرض، محتوای کامل مقاله را در تمام این صفحات نشان می‌دهد. این بر سئوی سایت شما تأثیر می‌گذارد، زیرا موتورهای جستجو می‌توانند محتوای تکراری را در نظر بگیرند. مقالات کامل باعث می‌شود صفحات بایگانی شما کندتر شود.

نمایش مقالات کامل در همه جا همچنین بر بازدیدهای صفحه شما تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، کاربرانی که در فید RSS شما مشترک هستند، می‌توانند مقاله کامل را در خواننده خوراک خود بخوانند بدون اینکه هرگز به وب سایت شما مراجعه کنند.

ساده‌ترین راه برای حل این مشکل، نشان‌دادن خلاصه‌ها یا گزیده‌ای به جای مقالات کامل است.

می‌توانید با رفتن به تنظیمات » خواندن و خلاصه را انتخاب کنید.

برای دستورالعمل‌های دقیق، به راهنمای ما در مورد چگونگی شخصی‌سازی کردن وردپرس بدون برنامه‌نویسی مراجعه کنید.

سرعت و امنیت برای سئو وردپرس

حتی اگر تمام نکات و بهترین روش‌های سئو در وردپرس را دنبال کنید، اگر سایت شما کند یا توسط یک هکر دچار مشکل شود، در رتبه‌بندی موتورهای جستجو شما تاثیر بزرگی خواهد داشت.

در اینجا نحوه جلوگیری از از دست رفتن سایت شما در ترافیک موتور جستجو به دلیل کندی عملکرد یا امنیت پایین آورده شده است.

سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که در عصر اینترنت، میانگین توجه انسان نسبت به ماهی قرمز کوتاه‌تر است.

کارشناسان قابلیت استفاده وب معتقدند که کاربران ظرف چند ثانیه تصمیم می‌گیرند در وب سایت بمانند یا آن را ترک کنند.

این بدان معناست که شما به عنوان یک وب سایت فقط چند ثانیه فرصت دارید تا محتوای خود را ارائه دهید و کاربران را درگیر خود کنید. شما نمی‌خواهید این زمان گرانبها را هدر دهید تا بازدیدکننده خود منتظر بارگذاری وب سایت شما باشد. موتورهای جستجو مانند Google اعتراف می‌کنند که آنها وب سایت‌های سریع تری را نسبت به وب سایت‌های بارگذاری کند دارند.

اگر لازم است سرعت سایت خود را بهبود بخشید، در مورد 18 ترفند مفید برای سرعت بخشیدن به وردپرس و تقویت عملکرد، این توصیه تخصصی را بررسی کنید.

بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس برای سئو

تصاویر جذاب‌تر از متن هستند، اما زمان بارگذاری آنها نیز طول می‌کشد. اگر به اندازه و کیفیت تصویر دقت نکنید، می‌توانند وب سایت شما را کند کنند.

باید اطمینان حاصل کنید که از تصاویر بهینه‌سازی شده برای بارگذاری سریعتر استفاده می‌کنید. برای بهینه‌سازی تصاویر برای وب، راهنمای ما را در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به وردپرس را مشاهده کنید.

ترفند دیگری که می‌توانید برای بهینه‌سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو استفاده کنید، استفاده از عنوان‌های توصیفی و برچسب های alt است. این برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا تصویر شما را پیدا کنند. آنها همچنین به کاربران دارای اختلال بینایی کمک می‌کنند زیرا خوانندگان صفحه نمایش می‌توانند برچسب‌های alt و عنوان را برای آنها بخوانند.

وردپرس به شما امکان می‌دهد هنگام بارگذاری یک تصویر، برچسب‌های عنوان و alt را اضافه کنید.

اگر عکاس هستید یا تصاویر زیادی به سایت وردپرس خود اضافه می‌کنید، پس باید از افزونه گالری استفاده کنید.

توصیه می‌کنیم از گالری Envira استفاده کنید. در تست‌های سرعت ما متوجه شدیم که سریعترین افزونه گالری وردپرس است. همچنین کاملاً پاسخگو و برای سئو بهینه است.

امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما

هر هفته، Google حدود 20،000 وب سایت را برای بدافزارها و حدود 50،000 برای فیشینگ لیست می‌کند. وقتی یک سایت در لیست سیاه قرار دارد، به هیچ وجه در نتایج جستجو نشان داده نمی‌شود.

این بدان معنی است که امنیت سایت وردپرس شما برای رتبه‌های خوب بسیار مهم است. شما نمی‌خواهید اگر سایت شما توسط یک هکر به خطر بیفتد، تمام تلاش‌های خود برای سئو را دوباره انجام دهید.

خبر خوب این است که ایمن نگه داشتن سایت وردپرس کار سختی نیست – به دستورالعمل‌های مرحله به مرحله در راهنمای نهایی وردپرس ما مراجعه کنید.

در WPBeginner، ما از Sucuri برای محافظت از وب سایت خود در برابر حملات استفاده می‌کنیم. برای اطلاع از اینکه چرا ما این سرویس را توصیه می‌کنیم، مطالعه موردی خود را در مورد چگونگی کمک Sucuri به ما در مسدود کردن 450،000 حمله وردپرس در 3 ماه بررسی کنید.

استفاده از SSL / HTTPS را شروع کنید

SSL (Secure Sockets Layer) یک فناوری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شوند رمزگذاری می‌کند. این یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرس شما اضافه می‌کند.

وب سایت‌های امن با SSL توسط یک علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می‌شوند. این امر باعث اطمینان بیشتر وب‌سایت شما می‌شود و در صورت راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین با وردپرس و پردازش اطلاعات پرداخت حساس، لازم است.

اگر از Bluehost استفاده می‌کنید، می‌توانید یک گواهی SSL خریداری کنید. اگر می‌خواهید گواهینامه SSL خود را از طریق شرکت میزبانی وب خود خریداری کنید، به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن SSL و HTTPS در وردپرس مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید SSL را رمزگذاری کنید. چندین شرکت میزبان وردپرس مانند Siteground ، Dreamhost و WPEngine قبلاً پیشنهاداتی را برای ادغام آسان Let’s Encrypt ارائه داده‌اند.

برای دستورالعمل‌های مرحله به مرحله، راهنمای ما در مورد نحوه دریافت گواهینامه SSL رایگان را ببینید.

اگر می‌خواهید یک گواهی نامه پولی کارت ویزیت SSL یا فقط یک گواهی معمولی با ضمانت امنیتی داشته باشید، توصیه می‌کنیم از Domain.com استفاده کنید.

گواهینامه‌های SSL آنها با حداقل 10،000 دلار ضمانت امنیتی و 1.75 میلیون دلار ضمانت امنیتی ارائه می‌شود. شما همچنین می‌توانید یک مهر و موم سایت TrustLogo برای اعتبار اضافه شده در سایت خود به نمایش بگذارید.

ابزارها و منابع بیشتر سئو

بعد از اینکه به بهترین روش‌های سئو وردپرس رسیدید، می‌خواهید مهارت‌های خود را حتی بیشتر انجام دهید تا در رقابت خود جلو بیفتید.

ما لیستی از بهترین افزونه‌های سئو و سدو وردپرس را گردآوری کرده‌ایم که برای تقویت سئوی خود باید از آنها استفاده کنید. اگر آماده امتحان کردن برخی تکنیک‌های پیشرفته‌تر هستید، می‌توانید بایگانی مقاله‌های سئو وردپرس ما را نیز بررسی کنید.

راهنمای قدم به قدم سئو برای کاربران تازه کار
1 از 1 رای
راهنمای قدم به قدم سئو برای کاربران تازه کار