شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 19677
بازدید: 215

اطلاع از میزان خلافی خودرو و پرداخت سریع آن از مسائلی است که تمامی مالکان خودرو با آن مواجه هستند. خلافی خودرو به دلایل مختلفی مثل رعایت نکردن بسیاری از قوانین راهنمایی و رانندگی صورت می‌گیرد. در  این‌صورت اگر هر چه سریعتر نسبت به پرداخت خلافی خودرو اقدام نکنید، امکان دارد خودروی شما توقیف شود. علاوه بر آن می‌دانید که ارائه ‌ی گواهی عدم خلافی خودرو هنگام فروش ماشین، از مدارک بسیار ضروری است. پس بهتر است این امر مهم را پشت گوش نینداخته و هر چه سریعتر نسبت به پرداخت آن اقدامات لازم را انجام دهید. ما در این نوشتار سعی داریم به شما بگوییم خلافی خودرو را از کجا استعلام کنیم؟ با ما همراه باشید.

«خلافی خودرو یکی از دغدغه‌های بیشتر افراد به‌خصوص رانندگان متخلف است. جالب است بدانید که 4 نوع جریمه خودرو وجود دارد که عبارتند از تسلیمی، الصاقی، دوربینی و دوبرگی. اگر برای اولین بار قصد گرفتن خلافی ماشین خود را دارید این سوال برایتان ایجاد می‌شود که چگونه از خلافی خودرو خود مطلع شویم؟ یا این‌که چه راهکارهایی برای کم کردن آن وجود دارد؟ آیا برای استعلام خلافی نرم‌افزاری وجود دارد؟ نگران نباشید، در رابطه با تمامی سوالات خلافی، شما را راهنمایی خواهیم کرد.»

1) مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰

یکی از روش‌های قدیمی استعلام و پرداخت خلافی خودرو مراجعه‌ی حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ است. این روش‌ پیش از پیدایش اپلیکیشن‌ها و روش‌های آنلاین امروزی صورت می‌گرفت و علاوه بر هزینه‌ی اضافی برای چاپ برگه‌ی خلافی خودرو، زمان بسیاری از مشتریان را هدر می‌داد.

2) استعلام خلافی به روش پیامکی

  در استعلام خلافی خودرو به روش پیامکی می‌توانید با استفاده از تلفن همراه خود VIN کدی که در پشت کارت خودرویتان نوشته شده است را به شماره‌ی 1101202020 پیامک کنید. با این روش از میزان خلافی خودروی خود آگاه می‌شوید.

3) استعلام اینترنتی خلافی خودرو

سایت پلیس راهور به عنوان سایتی مرجع و معتبر در این خصوص و برای استعلام خلافی خودرو در اختیار شما است. با مراجعه به سایت راهور 120 می‌توانید استعلام آنلاین خلافی خودرو را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید. علاوه بر سایت پلیس راهور سامانه‌های مختلفی برای استعلام خلافی خودرو وجود دارند. بهتر است در انتخاب سایت دقت کنید و ازسامانه‌های معتبر برای انجام این کار بهره ببرید. در این روش باید پس از مراجعه به سایت مورد نظر، بر روی گزینه استعلام تخلفات رانندگی کلیک کنید. کد نوشته شده پشت کارت خودرو را در کادر مورد نظر وارد کنید. با این روش علاوه بر اینکه جریمه‌های پرداخت نشده‌ی خودرو را مشاهده می‌کنید، می‌توانید خلافی خودروی خود را نیز پرداخت کنید.

4) استفاده از کد USSD

در استعلام میزان خلافی خودرو با استفاده از کد USSD باید کد #10* را شماره‌گیری کنید و کد VIN پشت کارت خودرو را وارد ‌کنید. بعد از چند لحظه کوتاه استعلام خلافی خودرو به صورت پیامکی برای شما ارسال خواهد شد و هزینه کمی نیز برای ارسال پیامک دریافت می‌شود.

  5) استفاده از نرم‌افزارهای موبایلی

این روزها به لطف پیشرفت فناوری اپلیکیشن‌هایی طراحی شده‌اند که علاوه بر آگاهی و استعلام جریمه‌ی خودرو می‌توانند هشدارهای لازم را هنگام عبور از سرعت مجاز، استعلام تصادفات رانندگی، هشدار نزدیک شدن به محدوده‌ی طرح ترافیک و همچنین خرید بیمه‌ی شخص ثالث را به شما بدهند.

 روش‌های پرداخت خلافی خودرو

برای این کار روش‌های متفاوتی وجود دارد. می‌توان با سایت‌های اینترنتی، نرم‌افزارهای موبایلی و یا مراجعه مستقیم و حضوری به دفاتر پلیس +10 این کار را انجام داد. در ادامه با این روش‌ها آشنا می‌شویم:

  • پرداخت خلافی با نرم ‌افزارهای‌ موبایلی

امروزه پرداخت هزینه‌هایی مثل پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت مالیات، استعلام و پرداخت خلافی خودرو بسیار آسان‌تر از گذشته صورت می‌گیرد. این کارها پس از پیدایش نرم افزارها بسیار سرعت گرفتند. به طوری که تنها با استفاده از داشتن اطلاعاتی مثل شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید نسبت به پرداخت خلافی خودروی خود اقدام کنید. بدین صورت که پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و مشاهده‌ی میزان خلافی، کافیست دکمه‌ی پرداخت را کلیک کنید تا به درگاه بانک منتقل شوید و اقدام به پرداخت جریمه نمایید. فراموش نکنید که این نرم‌افزارها برای سیستم عامل اندروید و ios در نظر گرفته شده‌اند.

 2) پرداخت خلافی خودرو توسط دستگاه خودپرداز

در این روش کافیست به یکی از دستگاه‌های خود پرداز عضو شبکه‌ی شتاب مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعاتی نظیر شناسه‌ی قبض اقدام به پرداخت خلافی خودرو نمایید.

3) مراجعه حضوری به پلیس +10

برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو می‌توانید به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید و جریمه را پرداخت کنید. این روش مربوط به جریمه و خلافی هایی است که میزان آن کمتر از یک میلیون تومان است.

4) مراجعه به درگاه اینترنتی بانک ملی

 پس از مراجعه به درگاه اینترنتی بانک ملی، شناسه‌ی قبض و پرداخت را وارد کرده و هزینه‌ی جریمه‌ی رانندگی را پرداخت کنید. در صورتی که شناسه قبض و پرداخت خلافی خودرو را نمی‌دانید، می‌توانید شماره VIN پشت کارت خودرو خود را همراه با علامت * به شماره پیامکی 1101202020 ارسال کنید. بعد از چند دقیقه شناسه قبض و پرداخت به صورت پیامکی برای شما ارسال خواهد شد.

5)  مراجعه به سایت پلیس راهور

یکی از معتبرترین و اصلی‌ترین  سایت‌ها و درگاه‌ها برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو سایت رسمی پلیس راهور با آدرس  اینترنتی rahvar.ir است. پس از مراجعه به این سایت، گزینه خدمات را انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید از میزان تخلفات و جریمه رانندگی آگاه شوید. در ادامه با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، کد امنیتی و اطلاعات کارت بانکی می‌توان جریمه را پرداخت کرد.

کلام آخر

 در حال حاضر با رشد و پیشرفت تکنولوژی، ابزارهای مختلفی برای سرعت بخشیدن به روند کارها طراحی و تولید شده‌اند. برای بهبود کیفیت زندگی و استفاده هر چه بهتر از وقت رو‌شهای مدرن جای خود را به روش‌های قدیمی داده‌اند. یکی از راه‌های سرعت دادن به روند کارها استفاده از اپلیکیشن و سایت‌های معتبر برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو است. با این روش می‌توان با صرف زمانی بسیار محدود، بدون حضور در ترافیک و پرداخت هزینه‌های دیگر در خانه و محل کار خلافی خودرو را استعلام و پرداخت کنید.