شهر ژنگ ژو در چین و جاذبه های گردشگری آن

با شهر ژنگ ژو در استان کشور چین آشنا شوید

 شهر ژنگ ژو (Zhengzhou)، پایتخت استان هنان در قسمت مرکزی سرزمین چین است. این شهر یکی از شهرهای ملی در چین محسوب می‌شود و از لحاظ سیاسی، اقتصادی، تکنولوژی و آموزشی در مرکز استان هِنان اهمیت زیادی دارد. مهم ترین سیستم های حمل و نقل شهری و برون شهری در کشور چین به شهر ژنگ ژو تعلق دارد. این شهر جزو یکی از مهم ترین نواحی تقسیمات کشوری در کشور چین محسوب می شود و نقش مهمی در اقتصاد چین بازی می کند. با ویزای انفرادی چین می توانید به این شهر سفر کنید.

 شهر ژنگ ژو، یک شهر متمدن ملی است که بسیاری از آثار تاریخی مشهور و تمدن های باستانی این منطقه را در اختیار دارد؛ به همین دلیل این شهر را یکی از هشت شهر پایتختی باستانی متمدن چین به شمار می آورند. از نظر تاریخی، شهر ژنگ ژو پایتخت کشور چین به عنوان هزاران سال در ۵ دوره متفاوت انتخاب شده است. دو مکان فرهنگی جهانی شامل ۱۵ جاذبه مجزا در شهر ژنگ ژو وجود دارد. فرودگاه شهر ژنگ ژو اولین فرودگاه اقتصادی محلی شناخته می‌شود. شهر ژنگ ژو در ساحل جنوبی رودخانه زرد گسترش یافته است و یکی از ۸ شهر بزرگ پایتختی چین محسوب می شود.

 راه آهن شهر ژنگژو، چین و اروپا را به هم متصل می کند؛ فرودگاه بین المللی این شهر، پروازهای مختلفی به سایر کشورهای آسیایی، اروپایی، آفریقایی، آمریکا و اقیانوسیه انجام می دهد. به طور کلی، سیستم های حمل و نقل این شهر از بهترین تکنولوژی برخوردار هستند. جمعیت این شهر چیزی حدود ۱۰ میلیون نفر گزارش شده است این شهر به عنوان یکی از مهم ترین نواحی استان هنان به شمار می رود.

 مروری بر تاریخچه شهر ژنگ گژو

 قدمت تاریخی شهر ژنگ ژو به دوران امپراطوری سلسله شانگ (Shang) باز می‌گردد. این دوره های پیش از تاریخ  تا دوران حکومت، قبل از اولین امپراطوری چین در سال ۲۶۰ قبل از میلاد ادامه یافت. از سال ۱۹۵۰، طی اکتشافات باستان شناسی که در این منطقه انجام گرفتند، آثار مربوط به دوران نئولیتیک مربوط به سلسله شانگ به دست آمدند. در بیرون از محدوده شهر ژنگ ژو، مجموعه ساختمان های عمومی با سازه های بسیار پیچیده اما کوچک نیز کشف شدند.

اکتشافات باستان‌شناسی نشان می‌دهند این محل به عنوان پایتخت امپراتوری شانگ در آن زمان انتخاب شده بود. نام “ژنگ ژو” برای این شهر در دوران امپراطوری سویی (Sui) در سال ۵۸۱ پس از میلاد انتخاب شد. به نظر می رسد این شهر در آن زمان در منطقه چنگ گائو (Chenggao) که شهری دیگر بوده واقع شده است. در طول سلسله تانگ، حکومت به این شهر منتقل شد؛ ردپای امپراتوری سونگ در سال‌های ۹۶۰ تا ۱۱۲۷ نیز در شهر ژنگ ژو مشاهده می شود. برای تماشای مکان های تاریخی این شهر می توانید با ویزای انفرادی چین در تورهای گردشگری این کشور شرکت کنید.

 موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی شهر ژنگ ژو

 

 شهر ژنگ ژو در شمال مرکز استان هنان و سمت جنوب رودخانه زرد قرار دارد. این شهر از سمت غرب شهر لویانگ، از سمت شمال غربی با شهر جیائوزو، از سمت شمال شرقی با شهر ژین ژیانگ، از سمت شرق با شهر کای فنگ، از سمت جنوب شرق با شهره ژوچانگ و از سمت جنوب غرب با پینگ دینگ شان، مرز مشترک دارد.

 تقسیمات شهری و محدوده های عمومی در شهر ژنگ ژو از سمت غرب به شرق با یک شیب ملایم امتداد دارد. برخی از زمین های کوهستانی در سمت شرق مانند کوه های سونگ و کوه ژیونگر (Xionger) در سمت غرب قسمت هایی از این نواحی هستند. در این سرزمین ها می‌توان دره ها و همچنین ناهمواری های زمین شناسی مختلفی را مشاهده کرد.

 

 شهر ژنگ ژو دارای آب و هوای نیمه استوایی مرطوب با چهار فصل بسیار زیبا می باشد. زمستان های این شهر، خشک و سرد و تابستان هایی مرطوب و بسیار داغ دارد. فصل بهار و پاییز در شهر ژنگ ژو شرایط خشک دارد و در بعضی مناطق، توده های آب و هوایی حرکت می کنند. متوسط دمای سالانه در این شهر حدود ۱۵ درجه سانتی‌گراد است و تغییرات دمایی در طول ۲۴ ساعت در طول روز، حدود نیم درجه سانتی گراد است.

 دوره های بارندگی در شهر ژنو معمولاً در تابستان و زمستان رخ می دهند؛ جایی که جریان توده های هوای باران زا از منطقه سیبری به کشور چین وارد می شوند. پیشنهاد می کنیم فصل بهار و پاییز را برای سفر به این شهر در چین انتخاب کنید. در فصل تابستان توده‌های هوا با میزان رطوبت بسیار بالا در شهر ایجاد می شوند.

 جاذبه های گردشگری شهر ژنگ ژو

 شهر ژنگ ژو آثار باستانی و مکان های دیدنی بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام از آنها نمادی از معماری تمدن و فرهنگ این سرزمین به شمار می‌روند. تعدادی از بهترین آثار باستانی و مکان های گردشگری که می‌توانید با سفر به این شهر آنها را تماشا کنید که در این قسمت معرفی می کنیم.

  • برج خاطره اِرکی (Erqi Tower)
  • موزه هنان
  • معبد کنفوسیوس شهر ژنگ ژو
  • صومعه شائولین
  • باغ وحش شهر ژنگ ژو
  • معبد شائولین
  • معبدهای پاگودا سونگ یوئه
  • ساحل رودخانه زرد
  • مجسمه های امپراتور یان (Yan)
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید