شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

قواعد لینک سازی داخلی
شناسه خبر: 8456
بازدید: 83

اتصال صفحات وب از طریق لینک‌ها صورت می‌گیرد و در داخل هر وب نیز ارتباط بین صفحات به کمک لینک‌های داخلی آن وب فراهم می‌شود. یکی از اصول بهینه سازی موتورهای جستجو، لینک سازی داخلی سایت است. هدف اصلی این کار، ایجاد دسترسی بیشتر و بهتر به سایت است.

در ادامه به برخی از قواعد مهم لینک سازی داخلی اشاره می کنیم که توجه به این موارد باعث می شود لینک سازی شما در بخش داخلی به درستی و قابل قبول باشد.

قواعد لینک سازی داخلی عبارتند از:

♦ لینک داخلی درست انتخاب کنید

دقت کنید در لینک سازی داخلی بر روی چه قسمت‌هایی لینک داخلی قرار دهید. فرض کنید سایت شما در زمینه آموزش برنامه نویسی فعالیت دارد، با تهیه ی یک مطلب جامع در رابط با برنامه نویسی و سپس بخش‌ها و عناوین مختلف،در صفحات داخلی سایت خود لینک ایجاد کنید.

از انکرتکست‌های (کلماتی که از متن یک محتوا به صفحه دیگری لینک می‌شود) متنوع نیز کمک بگیرید تا مخاطب به خواندن و دنبال کردن مطالب تشویق شود. مرتبط با موضوع سایت مطالب به روز را پیگیری کنید.

لینک‌هایی ایجاد کنید که کاربر تشویق شود بر روی آن کلیک کند. این کار باعث می‌شود که مقالات طولانی را به هم لینک دهید و موجب نگهداشتن کاربر در سایت شما می‌شود.

این نوع لینک سازی بسیار قوی و حرفه ای می‌باشد این کار باعث می‌شود که لینک‌های داخلی سایت شما قدرتمند شوند.

♦ مخاطبتان را بخوبی بشناسید

شناخت درست مخاطب و نیازهای در انتخاب درست لینک سازی داخلی اهمیت دارد. در صورتی که موفق شوید مخاطب خود را بشناسید، می‌توانید مخاطب و علاقه مندی‌های او را دنبال و او را با سایت خود درگیر کنید.

سلیقه و رفتار‌ مخاطبان با یکدیگر متفاوت است و نمی‌توانید برای همه مخاطبان یک روش را مشخص کنید.باید بدانید که برای چه مخاطبی، چه مطلبی را تولید کنید و طبق رفتار و سلیقه مخاطب برنامه ریزی مشخص داشته باشید.

برای مثال اگر سایت شما در زمینه آموزش مطالب درسی است، می‌توانید برای دانش آموزان و دانشجو‌ها در نزدیکی فصل امتحانات لینک‌های مفیدی ایجاد کنید.

شناخت درست مخاطب موجب می‌شود شما بتوانید همان چیزی که مخاطب به دنبال آن است را ارائه دهید.

از راه‌های شناخت مخاطب مانند ارسال ایمیل مارکتینگ و پر کردن فرم نظرسنجی توسط مخاطب، یا سوالات پاپ آپ استفاده کنید.

♦ لینک های خروجی هر صفحه را مدیریت کنید

لینک‌های داخلی لینک‌های دنبال کننده (follow) هستند. اعتبار صفحات سایت شما به لینک‌های داخلی وابسته است.

لینک‌های خروجی صفحات، اعتبار و قدرت سایت را کاهش می‌دهد. دقت کنید که بهتر است تعداد لینک‌های خروجی هر صفحه ازسایت شما کمتر از ۵ باشد.

♦ویرایش محتوای لینک‌ها بر اساس کلمات کلیدی موثر در سئو

هدف از لینک سازی، ارتقا رتبه سایت و ورود بیشتر و ماندن مخاطبان در سایت شماست. بنابراین شما باید کلمات کلیدی پرجستجو در موتورهای جستجو را با استفاده از نرم افزارها استخراج کنید و بر اساس همان کلمات کلیدی،لینک‌های سایت خود را ایجاد کنید.

فراموش نکنید که کلمات کلیدی و تولید محتوا سئو شده، یکی از اصول لینک سازی داخلی و خارجی است.

♦ مرتبط با حوزه فعالیت خود، لینک سازی کنید

برای تولید محتوا مطالب مرتبط با کسب و کار خود را تهیه کنید. لینک سازی زمانی برای شما مفید خواهد بود که کلمات کلیدی مرتبط باحوزه کاری شما را ارتقا دهد.

می‌توانید با تهیه اینفوگرافی و روش‌های دیگر، مطالب مفیدی را در کوتاه ترین زمان و به موثرترین شیوه ممکن، به مخاطبان خود ارائه دهید.

♦ شبکه‌های اجتماعی خود را فعال کنید

در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار مانند اینستاگرام، لینکدین و… مطالب تولیدی ویژه خود را به اشتراک بگذارید. این راحت‌ ترین راه برای جذب مخاطب و تولید محتوا است.

انتشار مطالب جالب و مفید در شبکه‌های اجتماعی باعث هدایت بیشتر مخاطبان به سایت شما می‌شود. بهتر است همیشه در صفحه فرود سایت خود، مطالب جذاب برای جلب و هدایت مخاطب داشته باشید.

♦ محتوای جذاب تولید کنید

ایجاد محتوا جذاب، کار عجیب و غریبی نیست. برای تولید محتوا جذاب، بهتر است از طوفان فکری استفاده کنید.

در لینک سازی داخلی این کار‌ها را نباید انجام دهید

نباید صفحات وبسایت خود را با انکرتکست‌های دقیق و یکسانی لینک کنید. انجام این کار باعث جریمه شدن سایت شما می‌شود.

به عنوان مثال اگر شما مطلبی را برای کلمه کلیدی ” یادگیری برنامه نویسی“ نوشتید به هیچ جه در لینک سازی خارجی و داخلی از انکر تکست ” یادگیری برنامه نویسی“ به طور دائم استفاده نکنید.

نباید صفحاتی مانند تماس با ما, درباره ما و…لینک سازی داخلی داشته باشند. سعی کنید صفحات اصلی سایت خود را با کلمه کلیدی اصلی سایت خود لینک کنید.

نباید از انکرتکست‌های عمومی مانند” اطلاعات بیشتر“ , ” اینجا کلیک کنید“ و… استفاده کنید.

نباید انکر تکست‌ها یک جمله طولانی باشند بلکه بهتر است در حد چند کلمه باشند. یک پاراگراف را به طور کامل به یک صفحه لینک نکنید.

 

نکات بسیار کاربردی و مهم برای تقویت لینک‌های داخلی:

تا جایی که میتوانید به صفحات مشابه با کلمات کلیدی مشابه لینک بسازید. به علت اینکه گوگل دقیق معنی کلماتی که به آن‌ها لینک شده را تشخیص می‌دهد. به عنوان مثال روی کلمه ” آموزش برنامه نویسی“ لینک اموزش سئو را قرار ندهید!

هنگام لینک سازی داخلی بهتر است کلمه کلیدی خود را در اولین پاراگراف قرار دهید و آن را bold و رنگ آن را تغییر دهید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

می‌توانید در متن مقاله به آخرین پست های سایت خود لینک دهید.در سراسر متن به کلمه مشابه و به صفحات محبوب سایت خود لینک دهید.

برای طبیعی تر به نظر آمدن روند لینک سازی سعی کنید با کلمات و عبارات متنوعی به یک صفحه لینک دهید.

انکر تکست‌ها را متنوع در نظر بگیرید. برای مثال اگر کلمه کلیدی مقاله شما « اموزش زبان برنامه نویسی » است، از عبارتی مانند «انواع زبان برنامه نویسی » برای انکر تکست استفاده کنید.

مزایای لینک سازی داخلی در سئو سایت چیست؟

۱- بالابردن زمان حضور کاربر در سایت: اگر لینک سازی داخلی اصولی و صحیح داشته باشید، حتما می دانید که باید در میانه مطلب از anchor text استفاده کنید.

این کار موجب می‌شود که کاربر در میانه مطلب به سایر صفحات سایت شما نیز سر بزند و با این کار مدت زمان حضور خود را افزایش می‌دهد.

۲- بالابردن ترافیک سایت: میزان ترافیک یکی از نقاط قوت سایت‌ها محسوب می‌شود. با استفاده از کلمات کلیدی پرجستجو و بالابردن ترافیک سایت، می‌توانید کاربر را جذب سایت خود کنید.این موجب افزایش ترافیک سایت شما می‌شود.

۳- بالا بردن بازدید از سایت شما: داشتن یک لینک سازی داخلی صحیح به مخاطب شما کمک می‌کند تا راحت تر به اطلاعات موردنیاز خود دسترسی پیدا کند و از وب سایت شما به دفعات بیشتر استفاده کند.

۴- بهبود تجربه کاربری: دسترسی سریع کاربر به مطالب مورد نیاز خود موجب جلب رضایت آن‌ می‌شود.

۵- کم شدن میزان نرخ پرش: اگر می‌خواهید کاربر را متقاعد که حرف‌های زیادی برای او دارید، صفحات را به یکدیگر لینک کنید.با این کار می‌توانید به او اطلاعات بیشتری درباره مطلب موردنظرش دهید.

بنابراین نرخ فرار کاربران کاهش می‌یابد. هر چقدر میزان نرخ پرش در سایت شما کاهش پیدا کند سئو سایت شما بهبود می‌یابد و گوگل شما را در جایگاه بهتری قرار می‌دهد. 

۶- بیشتر دیده شدن مطالب قدیمی سایت: محتواهای قدیمی سایت خود را با داشتن استراتژی لینک سازی داخلی صحیح و ایجاد لینک بین صفحات مختلف سایت، از خاک خوردن نجات دهید. مطالب قدیمی خود را گاهی ویرایش و با کلمات کلیدی جدید به روز رسانی کنید.

۷- به ایندکس شدن سایت کمک می‌کند.

نتیجه گیری و جمع بندی:

شما باید بصورت هوشمندانه ای ارتباط مطلوبی بواسطه لینک‌های داخلی با صفحات دیگر برقرار نمایید.

این موضوع در محتوا بصورت برقراری ارتباط محتوایی هوشمند بوده و در صفحات شاخص و اصلی نیز بصورت برقراری بهترین مسیر برای دسترسی کاربران به بخش‌های مختلف سایت انجام می‌گیرد.

بهبود UI به معنی رابط کاربری بخصوص در صفحات شاخص موجب می‌شود که کاربران به راحتی مسیر مورد دلخواه خود را پیدا کنند. در غیر اینصورت به احتمال زیاد کاربر سایت را ترک خواهد کرد.

قواعد لینک سازی داخلی چیست؟
1 از 1 رای
قواعد لینک سازی داخلی چیست؟