شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

معرفی بهترین افزونه های سئو وردپرس
شناسه خبر: 10813
بازدید: 194

14 نمونه از بهترین افزونه‌های سئو وردپرس و ابزارهایی که باید از آنها استفاده کنید

غالباً از ما سؤال می شود که بهترین افزونه‌ها و ابزارهای سئو وردپرس که توصیه می‌کنیم کدام‌ها هستند.

به این دلیل است که موتورهای جستجو منبع اصلی ترافیک بیشتر وب سایت‌های اینترنتی هستند. بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو می‌تواند به شما در رتبه بالاتر در نتایج جستجو کمک کند و به طور قابل توجهی باعث رشد تجارت شما شود.

در این مقاله بهترین افزونه‌ها و ابزارهای سئو وردپرس را که باید استفاده کنید به اشتراک می‌گذاریم. برخی از این ابزارها عملکردهای مشابهی را ارائه می‌دهند، بنابراین ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین موارد را برای موارد خاص شناسایی و استفاده کنید.

مواردی که باید درباره افزونه‌ها و ابزارهای سئو وردپرس بدانید

هنگام خواندن نکات مربوط به سئو وردپرس یا جستجوی “بهترین افزونه‌های رایگان سئو وردپرس”، به مقاله‌هایی برخورد می‌کنید که دارای ده‌ها ابزار هستند.

این مسئله می‌تواند برای مبتدیان و کاربران غیرتکنولوژیک بسیار نگران کننده باشد.

حقیقت این است که شما برای کسب رتبه‌های جستجوی بالاتر نیازی به ده‌ها ابزار برتر جستجوگر ندارید.

در حالی که بیشتر پست‌های وبلاگ‌ها (از جمله ما) محبوب‌ترین افزونه‌های سئو وردپرس را به اشتراک می‌گذاریم، درک موارد استفاده از هر ابزار برای شما بسیار مهم است.

به عنوان مثال، شما هرگز نمی‌خواهید بیش از یک افزونه سئو وردپرس را در وب سایت خود استفاده کنید. ما به Yoast ، All in One SEO ، Rank Math و SEOPress اشاره خواهیم کرد. برای جلوگیری از تداخل افزونه‌ها با یکدیگر باید فقط یک مورد را انتخاب کنید.

ما به SEMRush ، Ahrefs و چند ابزار قدرتمند دیگر اشاره نیز خواهیم کرد، اما وقتی برای اولین بار شروع می‌کنید، از آنجا که این مجموعه‌ها ویژگی‌های مشابه‌ای دارند، به همه آنها احتیاج ندارید. ما از چه ابزاری در تجارت خود استفاده می‌کنیم و کدام یک از ابزارها از بقیه بهتر هستند.

با این گفته، بیایید به انتخاب متخصصان ما از بهترین افزونه‌ها و ابزارهای جستجوگر وردپرس نگاهی بیندازیم.

افزونه سئو وردپرس Yoast SEO

Yoast SEO بهترین افزونه سئو وردپرس در بازار است. این افزونه یک ابزار بهینه‌سازی کامل وب سایت را ارائه می‌دهد که به شما در بهبود وب سایت کمک می‌کند.

نسخه پرمیوم این افزونه را می توانید در سایت روپوش از این لینک خریداری کنید

به شما امکان می‌دهد عناوین و توضیحات سئو وردپرس را به راحتی به تمام پست‌ها و صفحات وب سایت خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید از آن برای افزودن ابرداده و نمودار رسانه‌های اجتماعی Open Graph به مقالات خود استفاده کنید.

Yoast SEO به طور خودکار نقشه سایت XML را برای کلیه محتوای وب سایت شما ایجاد می‌کند که باعث می‌شود موتورهای جستجو خزنده وب سایت شما شوند. همچنین استفاده از افزونه سئو وردپرس به شما کمک می‌کند تا به راحتی داده‌های سئو خود را وارد کنید.

برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای کامل ما در مورد نحوه نصب و راه اندازی افزونه Yoast SEO در وردپرس مراجعه کنید.

ما از افزونه Yoast SEO در WPBeginner استفاده می‌کنیم تا به بهینه‌سازی عناوین و توضیحات متا SEO در صفحه خود، مدیریت مسیرهای هدایت مجدد سئو وردپرس، تنظیمات فهرست کنترل، تولید نقشه سایت و غیره کمک کنیم.

با این حال ما از تمام ویژگی‌های SEO Yoast مانند تجزیه و تحلیل محتوا استفاده نمی‌کنیم زیرا احساس می‌کنیم در مقایسه با یک راه‌حل جامع‌تر دستیار نوشتن مانند SEMRush کامل نیست.

این مسئله ما را به ابزار بعدی SEO در لیست می‌رساند.

افزونه سئو وردپرس SEMRush

SEMRush بهترین ابزار کلی جستجوگرها در بازار است. با استفاده از کارشناسان حرفه‌ای سئو وردپرس، بازاریابان، وبلاگ نویسان و مشاغل در تمام ابعاد، مجموعه‌ای جامع از ابزار را برای رشد ترافیک شما فراهم می‌کند.

می‌توانید از آن برای یافتن کلمات کلیدی ارگانیک و اصطلاحات جستجو استفاده کنید که به راحتی می‌توانید برای رتبه بندی سایت استفاده کنید. همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا تحقیقات رقابتی را انجام داده و ببینید که کلمات کلیدی شما را در مقابل رقبا چگونه رتبه‌بندی می‌کند و چگونه می‌توانید آنها را جلو بیفتید.

ابزار دستیار نوشتن SEMRush SEO به شما کمک می‌کند تا محتوای وب سایت خود را برای به دست آوردن رتبه‌ای در میان 10 نتیجه برتر سئو وردپرس کنید و تمرکز خود را برای یافتن کلید واژه بهتر بهبود بخشید. با وردپرس ادغام می‌شود، و این به شما در نوشتن محتوای سئو محور کمک می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به راهنمای کامل ما در مورد نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای وب سایت خود مراجعه کنید.

Google Search Console

کنسول جستجوی Google ابزاری رایگان است که توسط Google ارائه شده است تا به صاحبان وب سایت کمک کند تا حضور سایت خود را در نتایج جستجوی Google نظارت و حفظ کنند.

وقتی Google قادر به خزیدن و نمایه سازی صفحات در وب سایت شما نیست، به شما هشدار می‌دهد. شما همچنین می‌توانید راهنمایی‌های مفیدی در مورد نحوه رفع این خطاهای خزیدن دریافت کنید.

مهمتر از همه، موقعیت وب سایت شما در رتبه بندی، کلمات کلیدی، موقعیت متوسط، تأثیرگذاری و موارد دیگر نشان می‌دهد. شما می‌توانید از این داده‌ها برای یافتن کلمات کلیدی استفاده کنید و به راحتی با بهینه سازی مطالب خود می‌توانید رتبه‌های بالاتری را کسب کنید. همچنین می‌توانید از این داده‌های کلید واژه برای ایده‌های جدید ارسال پست وبلاگ استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سئو وردپرس، به راهنمای جامع کنسول جستجوی Google ما برای مبتدیان مراجعه کنید.

Yoast SEO با یکپارچه‌سازی آسان به شما امکان می‌دهد کنسول جستجو را بدون نوشتن کد تنظیم کنید.

MonsterInsights، ابزاری دیگر که بعداً به آن اشاره خواهیم کرد، به شما کمک می‌کند تا گزارش‌های کنسول جستجو را مستقیماً در داشبورد وردپرس خود برای دسترسی آسان وارد کنید.

افزونه سئو وردپرس Ahrefs

Ahrefs یک ابزار جستجوگر کامل برای بازاریابان، وبلاگ نویسان و مشاغل است. این یک جایگزین محبوب برای SEMRush است و بسیاری از ابزارها و ویژگی‌های مشابه را ارائه می‌دهد.

Ahrefs به شما در انجام تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقابت، تحقیقات بک لینک، نظارت بر رتبه‌بندی کلمات کلیدی، و موارد دیگر کمک می‌کند.

همچنین ابزار دقیق تجزیه و تحلیل محتوا را ارائه می‌دهد که به شما در بهبود هدف ضمن هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص، کمک می‌کند.

در حالی که یک ویژگی بزرگ همپوشانی وجود دارد، آنچه که Ahrefs واقعاً خوب انجام می‌دهد، تجزیه و تحلیل بک لینک است. با استفاده از این ابزار می‌توانیم ببینیم کدام سایت‌ها به چند رقیب پیوند دارند که سایت ما پیوند ندارد. این مسئله به ما کمک می‌کند تا بک لینک‌های بیشتری دریافت کنیم و مشارکت بیشتری ایجاد کنیم.

آنها همچنین به ما کمک می‌کنند تا مشخص کنیم کدام محتوا را رقبای ما استفاده می‌کنند که ما در وب سایت خود نداریم، بنابراین می‌توانیم محتوا را برای آن موضوعات ایجاد کنیم تا سئو وردپرس بهتری داشته باشیم.

و در آخر، نکته بسیار مهم، Ahrefs به ما کمک می‌کند تا محتوای تکراری و نسخه‌های دیگر از کلمات کلیدی را بهتر شناسایی کنیم و به ما در ادغام و ارتقاء محتوای مناسب برای تقویت رتبه سایت کمک می‌کند.

به دلایلی که در بالا ذکر شد، ما هم برای SEMRush و هم برای Ahrefs هزینه پرداخت می‌کنیم زیرا آنها برای استفاده در موارد خاص مناسب هستند.

Google Keyword Planner

هیچ کس در این سیاره نسبت به غول جستجوی گوگل اطلاعات بیشتری در مورد آنچه افراد جستجو می‌کنند ندارد.

آیا می‌دانید که می‌توانید با استفاده از ابزار Google Keyword Planner ایده‌های کلمه کلیدی خود را از خود Google دریافت کنید.

این ابزار به صورت رایگان به تبلیغ کنندگان Google ارائه می‌شود و هرکسی می‌تواند از آن استفاده کند. هدف اصلی آن نشان دادن کلمات کلیدی تبلیغاتی به تبلیغ کنندگان برای اهداف تبلیغاتی خود است.

همچنین به تبلیغ کنندگان کمک می‌کند با نشان دادن تخمینی از حجم جستجو، تعداد نتایج و سطح دشواری، کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنند.

به عنوان یک بازاریاب یا یک وبلاگ نویس محتوا، می‌توانید از این داده‌ها برای یافتن کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا، علاقه زیاد تبلیغ کننده و از همه مهمتر کلمات کلیدی استفاده کنید، جایی که می‌توانید به راحتی از تمام سایت‌های دیگر پیشی بگیرید.

نکته: به 103 ایده ارسال وبلاگ که خوانندگان شما آن را دوست خواهند داشت (ورق تقلب) مراجعه کنید.

افزونه سئو وردپرس All in One SEO Pack

All in One SEO Pack یک افزونه محبوب سئو وردپرس است که مجموعه‌ای کامل از ابزارها را برای بهبود وب سایت شما ارائه می‌دهد. این افزونه این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی عنوان سئو و متا تگ‌ها، برچسب‌های گرافیک باز، نقشه‌های XML، نقشه‌های تصویر و موارد دیگر را به راحتی اضافه کنید.

برای بهینه‌سازی سئو فروشگاه آنلاین شما، از طریق ووکامرس خارج از سیستم کار می‌کند. این برنامه با تنظیم آسان همراه است و به شما امکان می‌دهد دسترسی به تنظیمات مختلف را با استفاده از یک مدیر کنترل کنید.

همچنین ممکن است بخواهید راهنمای کامل مبتدی ما را در یک بسته جستجوگرها و مقایسه SEO Yoast  و  All in One SEO Pack مشاهده کنید.

افزونه SEO Pack Pro به شما امکان دسترسی بیشتر افزونه‌ها را می‌دهد و یک راه حل مقرون به صرفه‌تر از Yoast SEO است به همین دلیل این دومین افزونه محبوب سئو وردپرس در بازار است.

توجه: All in One SEO Pac یک جایگزین SEO Yoast است. به یاد داشته باشید، شما فقط نیاز به یک افزونه سئو وردپرس در سایت خود دارید.

افزونه سئو وردپرس SEOPress

SEOPress یکی دیگر از افزونه‌های ساده اما قدرتمند سئو وردپرس است. این افزونه شامل تمام ویژگی‌هایی است که شما از یک افزونه سئو مانند عنوان متا، توضیحات، پشتیبانی از نمودار باز، نقشه‌های سایت و محتوا XML، تغییر مسیرها و موارد دیگر انتظار دارید.

این برنامه با تنظیم آسان تری برای مبتدیان و کنترل‌های پیشرفته برای کاربران با تجربه‌تر ارائه می‌شود. از نظر ویژگی‌ها و سهولت استفاده با همه افزونه‌های برتر سئو وردپرس در بازار قابل مقایسه است.

دلیل بزرگی که برخی از کاربران SEOPress را نسبت به Yoast SEO انتخاب می‌کنند، این است که نسخه پریمیوم به طور قابل توجهی ارزان‌تر است و دارای بسیاری از ویژگی‌های مشابه است.

توجه: SEOPress یک جایگزین SEO Yoast است. به یاد داشته باشید، شما فقط نیاز به یک افزونه سئو وردپرس در سایت خود دارید.

افزونه سئو وردپرس Rank Math

Rank Math یک افزونه به سرعت در حال رشد کاربر پسند وردپرس است که به شما امکان می‌دهد وب سایت خود را برای موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی بهینه کنید. این برنامه با یک بخش راه‌اندازی همراه است و به شما امکان می‌دهد در هنگام راه اندازی، داده از سایر افزونه‌های سئو وردپرس وارد کنید.

این افزونه این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی عنوان متا، توضیحات و ابرداده Open Graph را به پست‌های وبلاگ خود اضافه کنید. این افزونه همچنین به شما امکان می‌دهد نقشه سایت XML ایجاد کنید، کنسول جستجوی Google را متصل کنید و به کنترل ویژگی‌های افزونه بر اساس نقش کاربر دسترسی داشته باشید.

توجه: Rank Math یک گزینه جایگزین Yoast SEO است. به یاد داشته باشید، شما فقط به یک افزونه سئو وردپرس در سایت خود نیاز دارید.

All in One Schema Rich Snippets

Rich Snippets به شما امکان می‌دهد با نشان دادن رتبه‌های ستاره در زیر بررسی، قیمت‌های زیر یک محصول، تصویر یا فیلم در کنار توضیحات و موارد دیگر، وب سایت خود را در نتایج جستجو متمایز کنید.

موتورهای جستجو برای به دست آوردن این اطلاعات از داده‌های موجود در قالب Schema استفاده می‌کنند. همه در One Schema Rich Snippets به شما کمک می‌کند با افزودن شمای متاداده‌ها به وب سایت، سئو وردپرس وب سایت خود را بهینه کنید.

این برنامه از بررسی‌ها، رویدادها، افراد، محصولات، دستور العمل‌ها، برنامه‌های نرم‌افزاری، فیلم‌ها و مقالات به عنوان انواع محتوای طرحواره پشتیبانی می‌کند. این نرم افزار به خوبی در کنار سئو وردپرس موجود شما کار می‌کند.

Keywordtool.io

KeywordTools.io يكي از بهترين ابزارهاي موجود برای تحقيق كليد واژه است. این افزونه اجازه می‌دهد تا با تایپ کردن یک کلمه کلیدی، به سادگی ایده‌های کلمه کلیدی را تولید کنید. این پیشنهادات کلمات کلیدی از ویژگی autosuggest Google جمع‌آوری شده است. همچنین به شما پیشنهادات کلمات کلیدی از Bing، یوتیوب، آمازون و موارد دیگر را نشان می‌دهد.

این پیشنهادات کلمات کلیدی گنجی از اطلاعات است. همچنین می‌توانید با به روزرسانی و پرداخت هزینه، حجم جستجو، هزینه هر کلیک و سایر داده‌ها را بدست آورید.

افزونه سئو وردپرس Broken Link Checker

پیوندهای شکسته می‌توانند بر سئو وردپرس سایت شما تأثیر بگذارد و تجربه بدی را برای کاربران شما ایجاد کند. اگر مدتی است که وبلاگ خود را اداره می‌کنید، باید هر از گاهی سایت خود را برای لینک های خراب بررسی کنید و آنها را برطرف کنید.

Broken Link Checker یک افزونه وردپرس رایگان است که به شما امکان می‌دهد پیوندهای شکسته را در سایت وردپرسی خود پیدا کنید. سپس می‌توانید آن پیوندها را حتی بدون ویرایش پیام‌های خود برطرف کنید. آموزش ما در مورد چگونگی رفع پیوندهای شکسته در وردپرس با Broken Link Checker را مشاهده کنید.

این افزونه برای سئو وردپرس بسیار مفید است و کاملاً رایگان است. تنها نکته منفی این است که می‌تواند به منابع قدرت تبدیل شود و ممکن است سرور میزبان وردپرس شما را کند کند. برخی از ارائه دهندگان میزبانی مانند WP Engine از قبل این افزونه را مسدود می‌کنند.

از آنجا که این افزونه اگر محتوای زیادی داشته باشید می‌تواند سایت شما را کند کند ، ما از ابزار Ahrefs برای شناسایی لینک‌های خراب استفاده می‌کنیم زیرا به ما کمک می کند تا اطمینان داشته باشیم که وب سایت ما همیشه سریع است.

Bonus: Redirection یک افزونه رایگان است که به شما کمک می‌کند پیوندهای شکسته را به صفحه مناسب در وب سایت خود تغییر مسیر دهید.

SEOquake

SEOquake ابزاری سودمند برای صاحبان وب سایت است. به عنوان این افزونه برای مرورگرهای وب Google Chrome ، Mozilla Firefox ، Opera و Safari در دسترس است.

اطلاعات مربوط به سئو وردپرس را برای هر وب سایت فراهم می‌کند. این داده‌ها شامل سلامت صفحه، سن، آخرین به روزرسانی، رتبه الکسا و بسیاری از پارامترهای دیگر است. این یکی از افزونه‌های بارگیری شده مرورگر توسط متخصصان سئو وردپرس است.

جدا از آن، نوار ابزار SEOquake می‌تواند تمام نتایج یکسان جستجوی داده را هنگام تایپ کردن یک کلمه کلیدی به شما نشان دهد. اگر می‌خواهید برای کلمات کلیدی مختلفی رقابت کنید، این اطلاعات می‌تواند بسیار مفید باشد. شما حتی می‌توانید نتایج جستجو را با فرمت CSV بارگیری کنید و برگه‌های اکسل داده‌های جستجوی خود را تهیه کنید.

افزونه‌های اضافی برای دارندگان وب سایت وردپرس

این ابزارها هنگام بهینه سازی وب سایت خود برای سئو، مزیت دیگری به شما می‌دهند. آنها خود را به عنوان ابزار جستجوگرهای تبلیغاتی معرفی نمی‌کنند بلکه برای هر وب سایت ضروری هستند و نقش مهمی در عملکرد جستجوی وب سایت شما دارند.

افزونه سئو وردپرس WP Rocket

سرعت سایت عامل اصلی در رتبه‌بندی جستجو است. به همین دلیل شما باید بر سرعت و عملکرد وب سایت خود نظارت داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که در سئو وردپرس شما تأثیر نمی‌گذارد.

نسخه پرمیوم افزونه wp rocket را می توانید از طریق این لینک خریداری نمایید

آسان‌ترین راه برای افزایش سرعت وب سایت شما با فعال کردن حافظه پنهان است. WP Rocket بهترین افزونه ذخیره‌سازی وردپرس در بازار است که به شما امکان می‌دهد caching را بدون مشکل در هر مورد فنی تنظیم کنید.

جایگزین: WP Super Cache

افزونه سئو وردپرس MonsterInsights

بسیاری از مبتدیان برای تصمیم گیری در مورد بازاریابی خود به بهترین حدس خود تکیه می‌کنند. لازم نیست این کار را انجام دهید وقتی که به راحتی می‌توانید بینش لازم برای بهبود استراتژی سئو وردپرس خود را بدست آورید.

MonsterInsights افزونه شرط بندی Google Analytics برای وردپرس است. این امکان را به شما می‌دهد تا Google Analytics را به راحتی در وردپرس نصب کنید و گزارش‌های قابل خواندن توسط انسان را در داشبورد وردپرس خود نشان دهید.

این افزنه سئو وردپرس به شما می‌گوید کاربران شما از کجا می‌آیند، محتوای برتر شما، آنچه کاربران در وب سایت شما انجام می‌دهند و موارد دیگر. همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا با دیدن اینکه کدام محصولات محبوب هستند و مشتریان خود را چگونه از دست می‌دهید، سئوی ووکامرس خود را ردیابی کنید.

نکته اضافی: برای رشد و توسعه مشاغل خود، اطلاعات بازاریابی دیگری را که باید در وب سایت خود ردیابی کنید، ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما در یافتن بهترین افزونه ها و ابزارهای سئو وردپرس برای وب سایت کمک کند. همچنین ممکن است بخواهید به راحتی نکات اثبات شده ما را ببینید.

14 تا از بهترین افزونه های سئو وردپرس که حتما باید استفاده کنید
1 از 1 رای
14 تا از بهترین افزونه های سئو وردپرس که حتما باید استفاده کنید