اضافه کردن منو دلخواه به پنل مدیریت

اضافه کردن منو دلخواه به پنل مدیریت

اضافه کردن منو دلخواه به پنل مدیریت

با سلام این بار برای کسانی که همیشه دوست دارند نو باشند و تحولی جدید در پنل مدیریت وردپرس ایجاد کنند و همیشه این کار یعنی اضافه کردن یک منو جدید که به یک بخش در پنل مدیریت وردپرس شما افزوده شود آرزو کسانی بوده است که کد نویسی بلد نیستند و یا یک نویسی بلد هستند ولی نمی دانند که چگونه باید این کار را انجام دهند ما امروز با شماییم .

این کار را به شما آموزش می دهیم که بتوانید به راحتی منوی جدید به صورت دلخواه به پنل مدیریت وردپرس شما افزوده می شود. این کار خیلی راحت و آسوده می باشد و باید کمی توجه کنید.شما با اینکار می توانید یک منو سفارشی به پنل مدیریت وردپرس سایت خود افزوده کنید ، فکر کنید که شما میخواهید یک افزونه وردپرس کد نویسی کنید که در آن نوشته شود سلام برای اینکار شما باید کد نویسی انجام دهید و ما امروز با شماییم که بتوانید این افزونه را کد نویسی کنید.

اضافه کردن منو سفارشی (دلخواه) به پنل مدیریت وردپرس :

برای این کار شما باید یک کم از کد نویسی PHP حداقل کار کرده و بلد باشید که مثلا فایل Functions.php را پیدا کنید و در آن کد نویسی کنید.

اضافه کردن یک منو در سفارشی در پنل مدیریت وردپرس سایت :

برای اینکار شما باید کد add_menu_page را در فایل قالب وردپرس سایت خود یعنی فایل Functions.php سایت خود قرار دهید.برای اینکار باید اول از همه شما یک تابع برای سایت خود یا منو خود بسازید به نام Rahwp که  بتوانید کد نویسی های خود را بر روی تگ add_menu_page انجام دهید مانند کد زیر :

با کد بالا شما می توانید بک منو ایجاد کنید به بعد از کلیک بر روی منو نمایش داده شده در صفحه باز شده شما در وردپرس نوشته شده باشد Salam بله به همین راحتی، خب بعد از نمایش دادن متن سلام در منو ایجاد شده اکنون وقت آن رسیده است تا به جای سلام یک تابع به نام Rahwpwordpress را در آن پیاده سازی کنیم به شکل زیر :

در کد بالا می توانید تابع Rahwordpress را به تابع مورد نظر خود تغییر دهید که به نام تابع در سایت یا منو وردپرس خود نمایش داده شود و می توانید به جای address_Rahwp هم می توانید تغییر دهید تا آدرس منو شما هم نیز تغییر کند.

نمایش دادن منو سفارشی ساخته شده در پنل مدیریت وردپرس :

اکنون با استفاده از تگ admin_menu شما می توانید منو خود را که ساخته اید در پنل مدیریت وردپرس سایت خود نمایش دهید بله با این کد زیر می توانید منو سایت خود متحول کنید و کارایی سایت خود را هم افزایش دهید به همین راحتی شما می توانید یک منو به نام Rahwpwordpress در پنل مدیریت نمایش دهید.

به همین راحتی منو جدید خود را بسازید (موفق و پیروز باشید).

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید