شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

شناسه خبر: 10667
بازدید: 120

چگونه می توان به راحتی یک قالب وردپرس سفارشی ایجاد کرد (بدون هیچ کدی)

آیا می خواهید یک موضوع وردپرس سفارشی از ابتدا ایجاد کنید؟

در گذشته، شما برای ساختن یک قالب سفارشی وردپرس، باید از codex WordPress پیروی کرده و از دانش کدگذاری مناسبی برخوردار می بودید. اما به لطف تولید کنندگان جدید قالب وردپرس، اکنون هر کسی می‌تواند یک تم وردپرس کاملاً سفارشی را در مدت یک ساعت ایجاد کند (هیچ دانش برنامه نویسی لازم نیست).

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی می‌توانید یک قالب وردپرس سفارشی و بدون نوشتن کد ایجاد کنید.

Beaver Themer یک افزونه سازنده سایت است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از رابط کشیدن و رها کردن و بدون یادگیری کد نویسی‌، طرح‌ بندی تم‌های سفارشی ایجاد کنید.

بیایید نگاهی بیاندازیم که چگونه می توان از Beaver Themer برای ایجاد آسان یک قالب وردپرس استفاده کرد.

آموزش تصویری

مشترک شدن در WPBeginner

اگر فیلم را دوست ندارید یا به دستورالعمل های بیشتری نیاز دارید، به خواندن ادامه دهید.

تنظیم Beaver Themer برای ساختن یک قالب وردپرس سفارشی

Beaver Themer یک افزونه وردپرس اضافی برای Beaver Builder است، بنابراین برای این مقاله به هر دو افزونه نیاز خواهید داشت.

ابتدا باید افزونه‌های Beaver Builder و Beaver Themer را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

Beaver Themer به شما امکان می‌دهد تا یک قالب سفارشی ایجاد کنید، اما برای شروع با این موضوع به یک تم نیاز دارید. توصیه می‌کنیم از یک قالب سبک و ساده استفاده کنید که شامل یک الگوی صفحه با عرض کامل است تا بعنوان قالب شروع کننده خود استفاده کنید.

می‌توانید بسیاری از این قالب‌ها را در فهرست تم WordPress.org پیدا کنید. بیشتر قالب وردپرس مدرن شامل یک الگوی تمام عرض است. انتخاب‌های برتر ما عبارتند از:

Astra – یک قالب وردپرس با وزن همه منظوره رایگان است که با پشتیبانی داخلی از Beaver Builder همراه است.

OeanWP – یکی دیگر از موضوعات محبوب وردپرس محبوب چند منظوره رایگان که با پشتیبانی کامل از سازندگان صفحه همراه است.

مضامین StudioPress – تمام قالب‌های وردپرس آن با Beaver Builder سازگار است و با Beaver Themer عالی کار می‌کند.

برای این آموزش از Astra استفاده خواهیم کرد که سبک وزن است و به راحتی می‌توانید قالب وردپرس را به صورت ساده تنظیم کنید.

تنظیم طرح زمینه خود برای Beaver Themer

هنگام ساختن یک قالب وردپرس سفارشی با Beaver Themer، نکته مهم مهم این است که اطمینان حاصل کنید Beaver Themer به تمام صفحه (از لبه به لبه) دسترسی دارد.

این طرح پیش فرض Astra است. همان‌طور که می‌بینید این طرح شامل یک نوار کناری است که هنگام استفاده از Beaver Themer کار با آن دشوار است.

می‌توانید با مراجعه به صفحه مدیریت وب سایت خود این گزینه را تغییر داده و سپس به ظاهر (صفحه) »سفارشی سازی صفحه بروید. از اینجا، باید به برگه Layout »Sidebars بروید.

پس از آن، به سادگی “بدون نوار کناری” را در زیر گزینه طرح پیش فرض انتخاب کرده و روی دکمه Publish کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

قالب شما اکنون با استفاده از یک طرح بدون نوار کناری شروع می‌شود. این بهترین طرح برای استفاده با Beaver Themer است.

این طرح‌بندی تمام صفحه به Beaver Themer اجازه می‌دهد تا از هر اینچ صفحه استفاده کند، بنابراین شما می‌توانید یک تجربه بصری زیبا ایجاد کنید.

بیشتر مضامین وردپرس شامل یک فایل قالب برای صفحات تمام عرض است. اگر از قالب دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است گزینه‌ای را برای حذف ستون‌های فرعی در تنظیمات قالب پیدا کنید.

اگر نمی توانید آن را بیابید، با برنامه نویس خود تماس بگیرید. آنها ممکن است بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند.

پس از تنظیم قالب خود به یک طرح کامل، آماده هستید تا با استفاده از Beaver Themer قالب وردپرس سفارشی خود را ایجاد کنید.

اصول سریع Beaver Themer

Beaver Themer در بالای Beaver Builder کار می‌کند. به عنوان یک افزونه سازنده صفحه، Beaver Builder به شما امکان می‌دهد تا مواردی را به صفحه اضافه کنید و طرح‌های سفارشی ایجاد کنید.

موارد زیر وجود دارد که می‌توانید در چیدمان خود استفاده کنید:

الگو: مجموعه ای از ستون ها و ماژول ها که یک صفحه کامل را تشکیل می دهند.

ستون ها: ماژول های طرح بندی عمودی که به تراز کردن محتوای به صورت افقی کمک می‌کنند.

ردیف ها: مجموعه افقی ماژول‌های مختلف

ماژول: موردی که اطلاعات خاصی از قبیل عنوان، بلاک متن، جدول، گالری و غیره را ارائه می‌دهد.

به سادگی یک صفحه را در Beaver Builder ویرایش کنید و سپس بر روی دکمه add در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. سپس می‌توانید ستون‌ها، ردیف‌ها و ماژول‌ها را به صفحه خود بکشید و رها کنید و بلافاصله آنها را ویرایش کنید.

اگر نمی خواهید از ابتدا شروع کنید، می‌توانید لیستی از الگوهای پیش ساخته را برای شروع طراحی قالب وردپرس انتخاب کنید.

همچنین Beaver Builder به شما امکان می‌دهد تا طرح‌های خود را ذخیره کنید و بعداً از آنها به عنوان الگو استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ما در مورد نحوه ایجاد یک طرح صفحه سفارشی با استفاده از Beaver Builder مراجعه کنید.

با این حال، ما فقط نمی‌خواهیم طرح بندی صفحه ایجاد کنیم. ما می‌خواهیم یک تم سفارشی کاملی ایجاد کنیم.

این دقیقا زمانی است که Beaver Themer وارد می‌شود.

این بخش مورد دیگری را به نام “Themer Layout به Beaver Builder اضافه می‌کند.

طرح بندی‌های آنها به شما امکان می‌دهد برای هدر، پاورقی، قسمت‌های محتوا ، 404 صفحه و سایر قالب‌های الگو، طرح‌های دلخواه ایجاد کنید.

اینها بلوک‌های همه قالب‌های وردپرس هستند و با استفاده از آنها می توانید یک قالب وردپرس سفارشی ایجاد کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

استفاده از قالب های Beaver Themer برای ایجاد یک قالب وردپرس سفارشی

در دستورالعمل های زیر، با شما قدم‌هایی که برای ساخت محبوب‌ترین عناصر قالب سفارشی بر می‌دارد، طی خواهیم کرد. تا زمانی که کار خود را تمام کردید، قالب وردپرس خود را به طور کامل به یک قالب وردپرس کاملاً سفارشی تبدیل کرده‌اید.

ایجاد یک هدر سفارشی برای قالب وردپرس شما

بیایید با منطقه عنوان وب سایت شما شروع کنیم. یک هدر سفارشی یک مؤلفه اساسی قالب است و ایجاد آن با استفاده از روش‌های سنتی می‌تواند مشکل باشد.

خوشبختانه، Beaver Themer دارای ویژگی‌های سربرگ داخلی است. می‌توانید از الگوی پیش ساخته استفاده کنید یا از یک منو و ماژول‌های تصویر با یک طرح دو ستونی استفاده کنید.

برای رسیدن به این ناحیه هدر، ابتدا باید یک طرح هدر در Beaver Themer تنظیم کنید. به Beaver Builder مراجعه کنید »صفحه جدید را اضافه کنید و یک نام برای عنوان خود تهیه کنید.

پس از آن، “طرح بندی آنها” را به عنوان نوع و “عنوان” را به عنوان گزینه طرح انتخاب کنید. پس از اتمام کار، برای ادامه ، روی دکمه “اضافه کردن طرح بندی آنها” کلیک کنید.

این شما را به صفحه تنظیمات طرح می‌رساند. از اینجا شما باید “تمام سایت” را به عنوان محلی که الگوی هدر در آن نمایش داده می شود انتخاب کنید.

سپس بر روی دکمه “راه اندازی Beaver Builder” کلیک کنید تا رابط سازنده باز شود.

Beaver Builder با یک ستون اصلی تک ست و طرح هدر دو ردیف به عنوان نقطه شروع راه اندازی می‌شود.

برای تغییر پس زمینه، رنگ‌ها، متن و غیره می‌توانید از همان ابزارهای کشیدن و رها کردن Beaver Builder استفاده کنید. همچنین می‌توانید ماژول‌های دیگری را اضافه کنید، قالب‌های از پیش ساخته را بارگیری کنید و با کلیک بر روی دکمه افزودن در بالا سمت راست، ردیف ها / ستون ها را اضافه کنید.

پس از رضایت از طرح قالب وردپرس، بر روی دکمه Done کلیک کنید تا طرح خود را ذخیره یا منتشر کنید.

هم اکنون می‌توانید به وب سایت خود مراجعه کنید تا عنوان تم خود را در عمل مشاهده کنید. همانطور که می‌بینید، ما طرح هدر را به موضوع دلخواه خود تغییر داده‌ایم.

گذشته از عنوان، هنوز هیچ محتوایی نشان داده نمی‌شود، و احتمالاً شما می‌توانید منطقه زیر صفحه اصلی قالب وردپرس خود را ببینید.

بیایید این را تغییر دهیم.

ایجاد یک پاورقی سفارشی برای قالب وردپرس شما

می‌توانید با استفاده از Beaver Themer، درست همانند ایجاد یک هدر دلخواه، یک پاورقی سفارشی برای قالب وردپرس خود ایجاد کنید.

به Beaver Builder بروید »صفحه جدید را اضافه کنید و عنوانی را برای طرح پاورقی خود ارائه دهید. سپس گزینه “طرح بندی آنها” را به عنوان نوع و “Footer” به عنوان گزینه طرح انتخاب کنید.

برای ادامه بر روی دکمه “اضافه کردن طرح بندی آنها” کلیک کنید.

این شما را به صفحه تنظیمات طرح می‌رساند. از اینجا شما می توانید “تمام سایت” را به عنوان محلی که الگو در آن نمایش داده می شود انتخاب کنید.

پس از آن بر روی دکمه “راه اندازی Beaver Builder” کلیک کنید تا رابط سازنده باز شود.

Beaver Builder با استفاده از سه ستون، با یک طرح پاورقی راه اندازی می کند. می توانید از این طرح به عنوان نقطه شروع استفاده کرده و ویرایش را شروع کنید.

می‌توانید ماژول‌ها، بلاک‌های متن یا هر چیز دیگری را که می‌خواهید اضافه کنید. همیشه می‌توانید رنگ‌ها و فونت‌ها را تغییر دهید، یک تصویر پس زمینه و موارد دیگر را به قالب وردپرس خود اضافه کنید.

پس از رضایت از طرح، بر روی دکمه Done کلیک کنید تا طرح خود را ذخیره یا منتشر کنید.

ساخت محتوا برای پست و صفحات قالب وردپرس

اکنون که برای هر صفحه و پست در وب سایت، سرصفحه و پاورقی ایجاد کرده‌ایم، وقت آن است که بدنه‌ی پست یا صفحه (منطقه محتوا) را بسازیم.

ما با اضافه کردن طرح “Singular” در صفحه افزودن جدید، به همان روشی که هدر و پاورقی را ساخته‌ایم شروع خواهیم کرد.

در مرحله بعد، شما انتخاب خواهید کرد که این طرح را چگونه نمایش دهید. می‌توانید برای استفاده از آن برای همه پست‌ها و صفحات تکی، یکی را انتخاب کنید، یا می‌توانید پست یا فقط صفحات را انتخاب کنید.

پس از آن بر روی دکمه “راه اندازی Beaver Builder” کلیک کنید تا رابط سازنده باز شود.

Beaver Builder یک نمونه طرح منفرد را با عنوان post / page در بالا بارگیری می‌کند، و در ادامه آن محتوا، جعبه بیوگرافی نویسنده و قسمت نظرات ارائه می‌شود.

می‌توانید برای ویرایش هر یک از این موارد یا افزودن ماژول‌ها، ستون‌ها و ردیف‌های جدید در صورت لزوم، نقطه گذاری و کلیک کنید.

پس از رضایت از طرح، بر روی دکمه Done کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره و منتشر کنید.

اکنون می‌توانید به وب سایت خود مراجعه کنید تا در عمل مشاهده شود.

ایجاد طرح‌های آرشیو برای قالب وردپرس سفارشی شما

اکنون که قالب سفارشی شما شروع به شکل‌گیری کرده است، می‌توانید به سمت ایجاد طرح‌هایی برای سایر قسمت‌های وب سایت خود بروید. صفحات بایگانی جایی است که وردپرس دسته‌ها، برچسب‌ها، نویسندگان و بایگانی‌های ماهانه شما را نشان می‌دهد.

بیایید یک طرح برای صفحات بایگانی در قالب وردپرس سفارشی شما ایجاد کنیم.

با مراجعه به Beaver Builder شروع می‌کنید »صفحه جدید را اضافه کنید و عنوانی را برای طرح بایگانی خود ارائه دهید.

پس از آن، “طرح‌بندی آنها” را به عنوان نوع، و “بایگانی” را به عنوان گزینه طرح‌بندی انتخاب کنید. برای ادامه بر روی دکمه “اضافه کردن طرح بندی آنها” کلیک کنید.

این بخش شما را به صفحه تنظیمات طرح انتقال می‌دهد. از اینجا شما باید “همه بایگانی” را به عنوان محلی که قالب در آن نمایش داده می‌شود، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای هر نوع بایگانی جداگانه مانند تاریخ، نتایج جستجو، دسته، برچسب‌ها و غیره طرح‌های جداگانه ایجاد کنید.

پس از آن بر روی دکمه “راه اندازی Beaver Builder” کلیک کنید تا رابط سازنده باز شود.

Beaver Builder با یک طرح اولیه بایگانی ستونی اساسی راه اندازی می‌شود. عنوان بایگانی را در بالا نمایش می‌دهد، که در ادامه پست‌ها مشاهده می‌شود.

برای ویرایش ویژگی‌های خود می‌توانید بر روی هر مورد کلیک کرده و آن را تغییر دهید. همچنین در صورت لزوم می‌توانید ماژول‌ها، ردیف‌ها و ستون‌های جدید را به قالب وردپرس اضافه کنید.

پس از آن، بر روی دکمه “انجام شد” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره و منتشر کنید.

ایجاد طرح بندی‌های دیگر برای قالب وردپرس سفارشی شما

Beaver Themer همچنین به شما امکان می‌دهد تا برای صفحات دیگر در سلسله مراتب الگو، برای مثال، صفحه 404 ، قطعات قالب، صفحه نتایج جستجو و موارد دیگر طرح‌هایی ایجاد کنید.

با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن داخلی Beaver Builder، می‌توانید به راحتی قالب وردپرس دلخواه خود را از ابتدا و بدون نوشتن کد ایجاد کنید. این واقعاً مبتدی‌ترین روش توسعه قالب وردپرس موجود است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند بیاموزید که چگونه یک قالب وردپرس سفارشی بدون یادگیری کد ایجاد کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای SEO ما را در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرس خود برای داشتن سئو و تجربه بهتر کاربر مشاهده کنید.

اگر این مقاله را دوست دارید، لطفاً در کانال YouTube ما برای آموزش‌های ویدیویی وردپرس عضو شوید. همچنین می‌توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.

ساخت قالب وردپرس بدون کدنویسی
5.0 از 1 رای
ساخت قالب وردپرس بدون کدنویسی