شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

آموزش ویرایش تصاویر در وردپرس
شناسه خبر: 8579
بازدید: 52

معمولا محتوایی که در وردپرس منتشر می کنید دارای تصاویری برای بالا بردن ارزش محتواست. اغلب این تصاویر نیاز به ویرایش, برش, تغییر سایز و… دارند. یکی از امکاناتی که وردپرس در اختیار شما قرار داده است ویرایشگر تصویر در وردپرس است که تقریبا شما را بی نیاز از نرم افزارهای پیچیده در این زمینه می کند.اگر به تازگی با وردپرس آشنا شده اید و از این مزیت وردپرس بی خبر هستید ما در این مقاله شما را با این ویژگی در وردپرس آشنا خواهیم کرد.

آموزش ویرایش تصاویر در وردپرس

آیا به تازگی با وردپرس آشنا شده اید و برای ویرایش عکس در وردپرس به سراغ نرم افزارهای پیچیده می روید؟ آیا میدانید که با استفاده از ویرایشگر تصویر که وردپرس در اختیار شما قرار می دهد می توانید به راحتی ویرایش عکس در وردپرس را انجام دهید و تصاویر خود را ویرایش و تصحیح کنید؟

آموزش ویرایش تصاویر در وردپرس

با این قسمت از آموزش جامع وردپرس با شما عزیزان همراه هستیم. در قسمت قبل آموزش ساخت مگامنو در وردپرس را آموزش دادیم. در این جلسه قصد داریم به آموزش ویرایش عکس در وردپرس بپردازیم. ممکن است تصاویری که در وردپرس آپلود می‌کنید نیاز به تغییراتی ازجمله سایز, چرخش , برش و… داشته باشند. مواقعی که به این مسئله برخورد می‌کنید نیازی نیست برای ویرایش تصاویر در وردپرس به سراغ نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ بروید. در وردپرس امکانی برای ویرایش عکس‌ها به طور مستقیم وجود دارد که می‌توانید از آن برای ایجاد تغییراتی در تصاویر استفاده کنید و تصاویر را به دلخواه ویرایش و سپس آپلود کنید.

آپلود عکس در وردپرس

آپلود عکس در وردپرس به دو طریق صورت می‌گیرد:

اگر در حین نوشتن مقاله ای در وردپرس نیاز

به آپلود عکس داشته باشید با کلیک بر روی افزودن پرونده چندرسانه ای میتوانید تصاویر مورد نظر را در نوشته وارد کنید. عکس ها را به دو روش نیز میتوان در این بخش آپلود کرد:
انتخاب و آپلود مستقیم تصاویر
وارد کردن URL تصاویر

مراجعه به پنل پیشخوان و کلیک بر روی گزینه رسانه و آپلود مستقیم تصاویر در وردپرس

ویرایش عکس در وردپرس

برای ویرایش تصاویر در وردپرس به پنل مدیریت > رسانه مراجعه کنید. در این بخش دو گزینه به نام افزودن و کتابخانه وجود دارد. اگر قصد ویرایش عکسی را دارید که قبلاً در وردپرس آپلود شده بر روی گزینه کتابخانه کلیک کنید.زیرا پس از آپلود عکس در مقاله , تصاویر در کتابخانه ذخیره میشوند و میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.اما اگر برای اولین بار می‌خواهید عکسی را آپلود کنید بر روی رسانه کلیک کنید. در این بخش می‌توانید عکسی را به‌صورت مستقیم آپلود و ویرایش آن را شروع کنید.

با آپلود تصاویر در رسانه میتوانید تصاویر موردنیاز خود را آپلود کنید تا در صورت دسترسی نداشتن به کامپیوتر خود , بتوانید از تصاویر استفاده کنید.
برای شروع ویرایش بر روی ویرایش تصویر کلیک کنید.

در این صفحه و در بالای عکس مواردی برای شما نمایش داده می‌شود که به توضیح آنها از سمت راست به چپ میپردازیم:

برش: با استفاده از این گزینه می‌توانید بخشی از عکس موردنظر را برش دهید.
چرخش: از طریق دو گزینه میتوانید عکس را به صورت افقی و به صورت عمودی بچرخانید.
برعکس کردن: در این بخش دو گزینه برای برعکس کردن عکس وجود دارد.
Undo/Redo: ممکن است بعد از اعمال تغییراتی در عکس از این تغییرات ناراضی باشید و بخواهید که عکس را به حالت اولیه بازگردانید. با استفاده از این گزینه‌ها می‌توانید تغییراتی که در عکس ایجاد کردید را برگردانید.

مقیاس تصویر: در این بخش مقیاس و سایز تصویر را نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید که سایز عکس را تغییر دهید می‌توانید در بخش ابعاد تازه سایز دلخواه را برای تصویر وارد کنید و آن را ذخیره کنید.
بازیابی تصویر اولیه: با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید تصویر را به حالت اولیه برگردانید و آن را بازیابی کنید.
قاب بری تصویر: در این بخش می‌توانید با واردکردن سایز مدنظر عکس را برش دهید.

 

ویرایش عکس در وردپرس | تغییر سایز تصاویر بندانگشتی 

در بخش بعد تنظیماتی تحت عنوان تنظیمات بندانگشتی وجود دارد که می‌توانید تغییرات جدید را بروی آن‌ها اعمال کنید. در این بخش سه گزینه به شما نمایش داده می‌شود:

تمام اندازه‌های تصویر: با انتخاب این گزینه می‌توانید انتخاب کنید که تغییرات جدید برای تمام تصاویر اعمال شود.
بندانگشتی: با انتخاب این گزینه می‌توانید تعیین کنید که تغییرات فقط برای تصاویر بندانگشتی اعمال شود.
تمام اندازه‌ها به‌جز بند انگشتی: با انتخاب این گزینه می‌توانید تعیین کنید که تغییرات برای تمام تصاویر غیر از تصاویر بندانگشتی اعمال شود.

 

به‌این‌ترتیب می‌توانید عکس‌هایی که نیاز به تغییر و ویرایش دارند را در وردپرس ویرایش کنید و نیازی به نرم افزارهای جانبی برای این کار نداشته باشید. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

موفق باشید.

آموزش ویرایش تصاویر در وردپرس
1 از 1 رای
آموزش ویرایش تصاویر در وردپرس