بهترین قالب وردپرس کدام است؟
شناسه خبر: 10626

انتخاب بهترین قالب وردپرس

بیشتر مبتدیان هنگام انتخاب قالب برای سایت وردپرس خود احساس ناراحتی می‌کنند. هزاران گزینه رایگان و پولی وجود دارد. هر قالب بهتر از دیگری به نظر می‌رسد. بهترین قالب وردپرس را چگونه انتخاب می‌کنید؟ در این مقاله 9 موردی را که باید در نظر بگیرید به اشتراک خواهیم گذاشت، بنابراین می‌توانید بهترین قالب وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید.

چرا هنگام انتخاب یک قالب وردپرس باید مراقب باشید؟

وردپرس برای ایجاد انواع وب سایت‌ها استفاده می‌شود. به همین دلیل است که هر قالب به یک بازار متفاوت می‌رود.

قالب وردپرس شما باید محتوای وب سایت شما را تکمیل کند. به عنوان مثال، اگر شما یک وبلاگ در زمینه سیاست یا موضوعات اجتماعی شروع می‌کنید، می‌خواهید قالبی را تهیه کنید که قابلیت خوانایی را بهبود بخشد.

بسیاری از قالب‌های وردپرس دارای گزینه‌های سفارشی‌سازی زیادی هستند. اگر به طور صحیح کدگذاری نشده باشد، این گزینه ها می‌تواند تغییر قالب یا استفاده از سایر افزونه‌های وردپرس را برای شما دشوار کند. شما در آن قالب قفل خواهید شد یا باید به یک برنامه نویس مراجعه کنید تا به شما در تغییر کمک کند.

از طرف دیگر، برخی از قالب‌های وردپرس که بسیار عالی به نظر می‌رسند، می‌توانند وب سایت شما را بسیار کند کنند. هیچ کس وب سایت‌های کند را دوست ندارد، به خصوص Google، که ترجیح می‌دهد وب سایت‌های سریعتر را بالاتر قرار دهد.

قالب شما چهره سایت وردپرس شماست و نقش مهمی در درک کاربران و موتورهای جستجو دارد.

حتماً این جمله را شنیده اید، “همه آن شکوه‌ها طلا نیست”.

با گفتن این مطلب، بیایید نگاهی به مراحلی که می‌توانید برای انتخاب قالب وردپرس در نظر بگیرید بررسی کنیم تا مطمئن شوید بهترین قالب را برای سایت وردپرس خود انتخاب می‌کنید.

تلاش برای سادگی در قالب وردپرس

بسیاری از قالب‌های وردپرس با رنگ‌های مختلف، چیدمانهای پیچیده، انیمیشن‌های چشمک زن و غیره همراه است. بعضی اوقات ممکن است به آن چیزها احتیاج داشته باشید، اما در بیشتر موارد به همه آن‌ها نیاز ندارید.

سادگی غایت پیچیدگی است.

~ لئوناردو داوینچی

به دنبال قالب وردپرسی باشید که دارای طرح ساده‌ای باشد که به شما در پشتیبانی از هدف خود کمک می‌کند. لازم است خوب به نظر برسد اما بدون ایجاد خطر در استفاده و سادگی.

مطمئن شوید که سبک ارائه قالب خیلی پیچیده نیست. هدف از طراحی وب کمک به کاربران است تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و به صاحبان سایت کمک کنند در همان زمان به اهداف خود برسند.

اگر یک قالب عالی به نظر می‌رسد اما به شما در کسب و کار جدید یا مشترکین کمک نمی‌کند، پس قالب وردپرس خوبی نیست. همچنین وقتی کاربران شما نتوانند راه خود را در وب سایت شما پیدا کنند، قالب خوبی نیست.

برای دریافت راهنمایی بیشتر می توانید 37 قالب ساده وردپرس را بررسی کنید.

ریسپانسیو بودن در قالب وردپرس دیگر اختیاری نیست

قالب های پاسخگو طرح خود را در اندازه‌ها و دستگاه‌های مختلف صفحه نمایش تنظیم می‌کنند.

تعداد قابل توجهی از ترافیک وب از طریق موبایل و سایر دستگاه‌های دستی تولید می‌شود. بسته به مضامین وب سایت شما‌، این تعداد می‌تواند حتی از 50٪ از میزان ترافیک شما هم بالاتر رود.

Google وب سایت‌های ریسپانسیو در موبایل را در بالای نتایج جستجوی تلفن همراه خود نشان می‌دهد. صرف نظر از موضوعات و آمار جمعیتی سایت شما، همه وب سایت‌ها باید پاسخگو باشند و کاملاً برای موبایل آماده باشند.

بیشتر قالب‌های وردپرس به صورت پیش‌فرض پاسخگو هستند. اما هنوز هم فروشندگانی هستند که طرح‌های با عرض ثابت را می‌فروشند که اصلاً مناسب نیستند. اطمینان حاصل کنید که قالبی که برای وب سایت خود انتخاب می‌کنید سازگار با موبایل است.

تست یک قالب وردپرس برای ریسپانسیو بودن در تلفن همراه

ساده‌ترین روش برای آزمایش اینکه آیا یک قالب وردپرس پاسخگو است یا خیر، تغییر اندازه صفحه مرورگر شما است. با تغییر اندازه صفحه مرورگر خود، متوجه خواهید شد که طرح قالب به عرض صفحه نمایش تنظیم می‌شود.

برای آزمایش دقیق‌تر می توانید URL صفحه نمایشی قالب را کپی کرده و آن را در صفحه تست موبایل Google قرار دهید.

لطفا توجه داشته باشید که این تست، فارغ از اینکه قالب خوبی باشد، برخی از هشدارها را نشان می‌دهد. به دنبال پرچم‌های قرمز مانند متن خیلی کوچک، محتوای گسترده‌تر از صفحه و غیره باشید.

سازگاری قالب وردپرس با مرورگرها

کاربران شما از مرورگرهای مختلفی استفاده می‌کنند. قالب شما ممکن است در مرورگری که استفاده می‌کنید بی‌نقص به نظر برسد، اما ممکن است در مرورگرهای دیگر مشکلی نمایان شود.

اینجاست که سازگاری مرورگر وارد می‌شود. اکثر توسعه دهندگان قالب وردپرس با استفاده از ابزارهای پیشرفته آزمایش سازگاری مرورگر، تم‌های خود را به صورت جدی آزمایش می‌کنند.

آنها ممکن است ویژگی‌های این قالب را در وب‌سایت خود به وضوح ذکر کنند. اما اگر این کار را نکنند، می‌توانید همیشه تست‌های اصلی را برای بررسی قالب در مرورگرهای مختلف مانند Google Chrome ، Firefox ، Internet Explorer ، Safari و غیره انجام دهید.

فراموش نکنید که در مرورگرهای مختلف بر روی موبایل نیز آزمایش کنید.

پشتیبانی از افزونه‌های وردپرس

قدرت واقعی وردپرس با افزونه‌های وردپرس همراه است. این افزونه ها امکان انجام هر کاری با سایت وردپرس را برای شما ممکن می سازند.

در حالی که افزونه‌های وردپرس زیادی وجود دارد، برخی از افزونه‌های وردپرس ضروری برای هر وب سایت هستند. مانند Gravity Forms ، Yoast SEO ، W3 Total Cache و غیره.

اطمینان حاصل کنید که قالب وردپرس شما از تمام افزونه‌های محبوب پشتیبانی می‌کند. اگر مطمئن نیستید، در مورد آن از توسعه دهنده سؤال بپرسید.

ترجمه و چندین زبان آماده در قالب وردپرس

تعداد زیادی از سایت‌های وردپرس به زبان انگلیسی نیستند. ممکن است شما یک وب سایت را به زبانی غیر از انگلیسی ایجاد کنید. شاید شما در آینده برنامه‌هایی برای ایجاد یک سایت چند زبانه وردپرس داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که قالب وردپرس شما ترجمه آماده است و از افزونه های چند زبانه وردپرس پشتیبانی می‌کند.

افزونه های صفحه ساز در قالب وردپرس

سازندگان افزونه‌های صفحه‌ساز وردپرس هستند که به شما امکان می‌دهند با استفاده از رابط کاربری drag and drop، طرح‌بندی صفحه ایجاد کنید.

بسیاری از قالب های برتر وردپرس با صفحه‌سازهای از پیش نصب شده همراه هستند. برخی از این صفحه‌سازها فقط توسط آن توسعه دهنده تم استفاده می‌شوند.

استفاده از چنین صفحه سازهایی برای ایجاد صفحات فرود می‌تواند کد ناخواسته زیادی تولید کند. اگر قالب را تغییر دهید، آن صفحات به تغییر زیادی نیاز دارند.

شما باید یکی از پرکاربردترین افزونه‌های سازنده صفحه را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید این سازندگان صفحه را جداگانه خریداری کنید تا در کنار سایر مضامین نیز استفاده شود.

گزینه‌های پشتیبانی در قالب وردپرس برای هنگامی که به کمک نیاز دارید

نکته مهم استفاده از یک قالب رایگان وردپرس این است که هیچ پشتیبانی تضمینی وجود ندارد. در حالی که برخی از توسعه دهندگان از تم‌های رایگان خود پشتیبانی عالی می‌کنند، بسیاری از قالب‌های رایگان گزینه پشتیبانی ندارند.

اگر قالب وردپرس خود را به هم ریختید، مجبور خواهید بود آن‌را به تنهایی اصلاح کنید. همچنین می‌توانید برای حل کردن کوچک‌ترین مشکلات، به یک توسعه دهنده شخص ثالث مراجعه کنید.

اطمینان حاصل کنید که یک قالب وردپرس را انتخاب کرده‌اید که از اسناد و گزینه‌های پشتیبانی خوبی برخوردار است. بیشتر قالب‌های با کیفیت وردپرس مستندات مفصلی را با 1 سال پشتیبانی مبتنی بر ایمیل ارائه می‌دهند.

سئو شده

قالب وردپرس شما نقش مهمی در سئو سایت شما ایفا می‌کند. یک قالب خوب، به نظر می رسد هنوز HTML کدگذاری نشده تولید کند، این می‌تواند بر عملکرد سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد.

تجزیه و تحلیل کد منبع یک قالب وردپرس به تنهایی برای مبتدیان دشوار خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از توسعه دهندگان برتر وردپرس به شما اطلاع می‌دهند که قالب‌های آنها برای SEO بهینه شده است.

همچنین می‌توانید با بررسی آن با سرویس اعتبارسنجی W3C، بررسی کنید که آیا این صفحه HTML5 مناسب تولید می‌کند یا خیر. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که ابزار W3C هشدارهای زیادی را ایجاد می‌کند که هیچ نگرانی در مورد آنها نیست.

رتبه بندی‌ها و بررسی‌ها

یکی دیگر از شاخص‌های خوب بررسی کیفیت یک قالب وردپرس، رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌هایی است که توسط کاربران آنها ارائه شده است. اگر این قالب در یک بازار شخص ثالث فروخته شود، در این‌صورت نظرات مشتری را مشاهده خواهید کرد.

برای قالب‌های رایگان وردپرس، بخش رتبه‌بندی‌ها را دقیقاً زیر دکمه بارگیری مشاهده خواهید کرد. این بخش تعداد بررسی‌ها و ستارگان داده شده توسط کاربران را نشان می‌دهد. اگر روی 5 ستاره کلیک کنید، آنگاه تمام بررسی‌هایی که به این موضوع 5 ستاره داده شده را به شما نشان می‌دهد.

تقریباً تمام قالب‌های وردپرس می‌توانند چندین بررسی بد را بدست آورند. اما اگر تعداد بررسی‌های غیر منتظره زیاد است، باید آنها را با دقت بخوانید.

توصیه‌های ما

تعداد زیادی قالب وردپرس رایگان وجود دارد که بصورت روزانه منتشر می‌شوند. به همین دلیل است که ما به طور مرتب لیست قالب‌های رایگان مورد علاقه خود را در بخش ویترین خود منتشر می‌کنیم.

برخی از موارد محبوب در ویترین قالب ما عبارتند از:

41 تم رایگان عکاسی وردپرس (انتخاب خبره)

21 قالب تجاری وردپرس رایگان

37 قالب ساده وردپرس که باید امتحان کنید

43 قالب رایگان بلاگ وردپرس زیبا

با این حال، همانطور که در بالا ذکر کردیم، پشتیبانی یکی از مهمترین عواملی است که باید در هنگام انتخاب یک قالب در نظر بگیرید. قالب وردپرس رایگان با پشتیبانی و به روزرسانی‌های تضمینی همراه نیست.

اکثر قالب‌های برتر وردپرس 1 سال پشتیبانی و به روز رسانی را ارائه می‌دهند. در اینجا برخی از فروشگاه‌های تم که مورد تایید هستند آورده شده است.

  • Astra Theme
  • Divi Theme by Elegant Themes
  • Themify
  • StudioPress
  • Artisan Themes

نحوه نصب یک قالب وردپرس

نصب یک قالب وردپرس بسیار ساده است. ابتدا باید فایل zip را در رایانه خود بارگیری کنید.

بعد از آن وارد قسمت مدیریت وردپرس خود شوید و به صفحه نمایش تم ها بروید.

در بالای صفحه قالب، باید روی افزودن پیوند کلیک کنید.

این گزینه شما را به صفحه اضافه کردن قالب جدید می‌برد. می‌توانید از این صفحه برای جستجوی قالب‌های رایگان برای نصب استفاده کنید. اما از آنجا که ما قبلاً قالب را بارگیری کرده‌ایم، فقط باید روی پیوند بارگذاری قالب در بالا کلیک کنید.

اکنون کادر بارگذاری قالب را مشاهده خواهید کرد. برای انتخاب پرونده zip مورد نظر که قبلاً در رایانه خود بارگیری کرده‌اید، بر روی دکمه پرونده کلیک کنید و سپس بر روی دکمه Install Now کلیک کنید.

وردپرس اکنون قالب را از رایانه در وب سایت خود بارگذاری کرده و آن را برای شما نصب می‌کند. پس از اتمام این کار، یک پیام موفقیت آمیز با پیوندهایی برای پیش نمایش یا فعال‌کردن قالب مشاهده خواهید کرد.

اگر نمی‌خواهید بلافاصله از یک قالب استفاده کنید، می‌توانید بر روی دکمه پیش نمایش زنده کلیک کنید تا قالب را بدون فعال‌کردن آن امتحان کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که برای استفاده از آن در وب سایت خود، باید قالب را فعال کنید.

برای راهنمایی‌های دقیق‌تر، به راهنمای مبتدی ما در مورد چگونگی نصب قالب وردپرس مراجعه کنید.

چگونه با خیال راحت قالب وردپرس را تغییر دهیم

برای سایت‌های جدید وردپرس، شما فقط می‌توانید قالب مناسب را انتخاب کرده و آن را در سایت خود نصب کنید. اما اگر سایت وردپرس مستقر دارید، باید قالب خود را به درستی تغییر دهید تا از تأثیرگذاری بر عملکرد سایت و سئو خود جلوگیری کنید.

ابتدا باید بفهمید که هنگام تغییر قالب‌ها، در یک سایت وردپرس چه اتفاقی می‌افتد. در اینجا راهنمای ما در مورد آنچه هنگام تغییر قالب وردپرس اتفاق می‌افتد آورده شده است.

برخی از تنظیمات در سایت وردپرس شما ناپدید می‌شوند و به طور خودکار برای قالب جدید شما اعمال نمی‌شوند. شما باید این موارد را بفهمید، و این‌که چگونه می‌توانید آنها را دوباره در قالب جدید خود قرار دهید.

ما لیست کارهایی را که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید، گردآوری کرده‌ایم.

پس از آن شما باید دستورالعمل‌های موجود در آموزش ما را در مورد نحوه جابجایی صحیح قالب وردپرس در سایت خود را دنبال کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب قالب مناسب برای سایت وردپرس کمک کند. همچنین ممکن است بخواهید لیست قالب وردپرس مناسب را برای وب سایت‌های تجاری مشاهده کنید.

اگر این مقاله را دوست دارید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش‌های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. همچنین می‌توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.

۹ مورد که برای انتخاب بهترین قالب وردپرس باید در نظر بگیرید
0 از 0 رای