شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

حذف محتوا کپی از گوگل
شناسه خبر: 8393
بازدید: 41

حذف محتوا کپی از گوگل

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل مقوله ای است که تمام وبلاگ نویسان و محتوا نویسان با آن دست به گریبانند. اینکه شما مطلبی را نگارش نموده و آنرا در سایت قرار دهید، ولیکن افراد دیگری بدون اجازه آنرا کپی برداری نمایند غیر قابل تحمل است. بدتر اینکه در برخی موارد سایتهای کپی کننده بدون درج منبع، مطلب کپی شده را همانند مطلبی که خود نگارش کرده اند در سایت منتشر می کنند یعنی بدون ذکر منبع و نویسنده.

موتور جستجوی گوگل جهت حفظ حقوق نویسندگان و وبلاگ نویسان قوانینی بنام قوانین کپی رایت گوگل (DMCA) وضع کرده است. تمام وب سایتها و وبلاگها موظف به قوانین کپی رایت بوده، در غیر اینصورت با جریمه از طرف گوگل روبرو خواهند شد. قوانین کپی رایت در سراسر کشورهای دنیا رعایت می گردد، ولی در ایران بدلیل عدم رعایت قوانین کپی رایت افراد تصور می کنند که می توانند اینکار را در مورد سایتها و محتواهای آنها نیز انجام دهند. در واقع گوگل امکان بررسی شکایت در مورد تمام وب سایتهای موجود از جمله پسوندهای ir را نیز دارد.

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل دارای فرآیندی است که افرادی که می خواهند اقدام به شکایت علیه سایت و وبلاگی نمایند باید آنرا اجرا کنند. در ادامه به تشریح چگونگی اقدام برای کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل می پردازیم.

قوانین کپی رایت گوگل

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل: قوانین کپی رایت گوگل (DMCA)

در بخش دوم از مقاله کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل قوانین کپی رایت گوگل (DMCA) را بررسی می نمائیم.

قوانین کپی رایت گوگل (DMCA) در واقع مخفف Digital Millennium Copyright Act به معنی حق چاپ و نشر هزاره دیجیتال است. این قانون چند سالی است که توسط گوگل اجرا می شود و سایتها و محتواهای کپی شده از دیگر وب سایتها را حذف می نماید. شما این امکان را دارید که با استفاده از ابزار گوگل بنام DMCA و ارسال درخواست، نسبت به حذف مطالب کپی و ارسال درخواست Copy Right Removal به گوگل اقدام نمائید. حال سوالی که پیش می آید این است که چگونه محتوای کپی را پاک کنیم؟ قوانین کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل چگونه است؟

همانطور که می دانید هزاران سایت و وبلاگ در فضای مجازی مشغول به فعالیت هستند و هر لحظه مطالب بیشماری در وب سایتها منتشر می گردد. بطور قطع شما نمی توانید هر روز تمام وب سایتها را جستجو نموده و آنهایی که مطالب شما را کپی کرده اند پیدا و گزارش نمائید. در واقع این کار عملا غیر ممکن است. پس چگونه می توانیم محتواهای کپی را پیدا کرده و چگونه محتوای کپی را پاک کنیم؟ جواب سوال این است که شما می توانید با استفاده از ابزار Google Alert نسبت به کشف محتواهای کپی شده اقدام نمائید. پس از جستجوی محتوا و مطالب خود و پیدا نمودن سایتهایی که اقدام به کپی برداری غیر قانونی نموده اند، می توانید برای حذف مطالب کپی و ارسال درخواست Copy Right Removal به گوگل از طریق قوانین کپی رایت (DMCA) اقدام کنید.

” قوانین کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل را در این مبحث بطور کامل معرفی می نمائیم. “

کپی رایت و حذف محتوا کپی

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل: نحوه جستجوی محتوای کپی شده

در مبحث کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل نحوه جستجوی محتوای کپی شده اهمیت زیادی دارد. یافتن محتوای نگارش شده توسط شما در میان انبوهی از سایت و وبلاگ کاری دشوار است. برای اینکار از ابزار Google Alert استفاده می کنند. معمولا سایتهای آماتور و غیر حرفه ای که با وردپرس و یا بلاگر کار کرده و از کاربران کم تجربه بهره می برند اقدام به این کار می نمایند. در این نوع وب سایتها اغلب مشاهده می شود که مطالب و محتوای خود را از روی دیگر سایتها کپی نموده و بدون ذکر منبع و نویسنده بنام خود ثبت می کنند. در برخی موارد هم این وب سایتها در انتهای متن خود نام سایت و نویسنده مرجع را ذکر کرده و یا به آن سایت لینک می دهند. در واقع این افراد تصور می کنند که با این کار قوانین کپی رایت را رعایت نموده و مشکلی پیش نخواهد آمد. در صورتیکه حتی با لینک دادن مطلب به وب سایت شما نقض قوانین رخ داده است. 

در خصوص کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل ، یکی از راههای ساده جهت جستجوی مطالب و محتوای کپی شده جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر در موتور جستجو و یافتن تمام سایتها و وبلاگهایی است که اقدام به کپی برداری نموده اند. شما با یادداشت کردن URL مطلب منتشر شده، می توانید برای حذف مطالب کپی و ارسال درخواست Copy Right Removalبه گوگل از طریق قوانین کپی رایت (DMCA) اقدام کنید.

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل: نحوه استفاده از Google Alert

نکته مهم در کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل نحوه استفاده از Google Alert است.

برای این کار اگر دارای ایمیل در گوگل نیستید، ابتدا یک حساب کاربری در گوگل ایجاد و در قسمت Google Alert عنوان محتوا یا کلمه کلیدی خود را درج نمائید. سپس بر روی دکمه ایجاد هشدار کلیک نموده تا لیست وب سایتهایی که مطلب و کلمه کلیدی درج شده را دارند برای شما نمایش داده شود. از این به بعد هر زمان که مطالبی با عنوان شما در سایتی درج گردد، گوگل آنرا به شما هشدار خواهد داد. اگر این کار را برای تمام مطالب و محتواهای جدید تکرار نمائید، می توانید اطمینان داشته باشید که کلیه مطالب شما تحت بررسی گوگل قرار گرفته و در صورت کپی برداری از طریق گوگل اطلاع رسانی می شود. 

نکته مهم در استفاده از نرم افزار هشدار گوگل این است که در انتخاب عنوان و کلمه کلیدی دقت نمائید. موتور جستجوی گوگل توانایی تجزیه و تحلیل مطالب را نداشته و ممکن است با درج کلمه کلیدی عمومی تعداد بسیار زیادی مطلب و آدرس برای شما نمایش داده شود. در اینجا این سوال برای کاربران پیش می آید که چگونه مطالب کپی را پاک کنیم؟

نحوه کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل از طریق قوانین کپی رایت گوگل (DMCA) را به شرح ذیل تشریح می کنیم.

 

نحوه حذف محتوای کپی

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل: نحوه حذف محتوای کپی

در بخش مهم مبحث کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل نحوه حذف محتوای کپی از طریق نرم افزار DMCA را بیان می کنیم.

ابتدا باید وارد حساب کاربری Gmail خود شوید. پس از آن بر روی گزینه DMCA Dashboard کلیک نموده و گزینه Create a New Notice را بزنید. در این موقع در قسمت اطلاعات تماس مواردی همانند نام و نام خانوادگی، نام شرکت، آدرس ایمیل، کشور و اینکه قانون کپی رایت برای سایت شما رعایت نشده است و یا سایت شخص دیگر پرسیده می شود.

در قسمت کپی رایت در مورد مطلبی که از روی آن کپی شده است توضیح می دهید و سپس لینک مطلب و محتوا را ذکر می کنید. در قسمت بعدی و در قسمت Location of infringing material لینک مطلب کپی شده بر روی سایت کپی بردار را وارد می نمائید. اگر چندین سایت اقدام به کپی برداری از محتوای شما کرده اند، می توانید آدرس تمام آنها را اینجا وارد نمائید. 

تا اینجای کار شما گزارش کپی یک محتوای خود را به همراه آدرس سایتهای کپی بردار را به گوگل اعلام نمودید. حال اگر شما محتوا یا محتواهای دیگری هم دارید که قوانین کپی رایت گوگل(DMCA) برای آنها نیز رعایت نشده است می توانید از قسمت اضافه کردن یک گروه جدید آنرا نیز گزارش نمائید. پس از وارد کردن امضا و تاریخ و کلیک پایانی با زدن دکمه Submit گزارش شما برای گوگل ارسال می گردد.

در این مرحله در صورت موفقیت آمیز بودن فرآیند گزارش دهی نقض قوانین کپی رایت گوگل (DMCA) پیغام موفقیت آمیز درخواست کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل نماش داده می شود. اما در صورت ایراد در هر بخش آن قسمت قرمز رنگ می شود. بدین ترتیب می توانید برای حذف مطالب کپی و ارسال درخواست Copy Right Removal به گوگل از طریق قوانین کپی رایت (DMCA) اقدام کنید.

درخواست شما بین ۲ تا ۱۰ روز طول می کشد تا توسط گوگل بررسی و نتایج آن بصورت ایمیل برایتان ارسال گردد.

 

نکات مهم در قوانین کپی رایت (DMCA)

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل: نکات مهم در قوانین کپی رایت (DMCA)

بخش آخر در مبحث کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل نکات مهم در قوانین کپی رایت (DMCA) را در بر می گیرد. این درست است که شما محتوا و مطالبی را نگارش نموده و در صورت مشاهده کپی برداری غیر قانونی می توانید از آن وب سایتها به گوگل گزارش و شکایت نمائید، ولی رعایت برخی موارد جهت حصول بهترین نتیجه الزامی است:

  • اینکه اول مالکیت خود بر مطالب را اثبات نمائید اهمیت زیادی دارد. متاسفانه دیده شده است که برخی سایتها اقدام به کپی محتوا از سایت دیگر نموده و بلافاصله گزارش نقض قوانین کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل را ارسال می نمایند. جالب است بدانید در برخی موارد گوگل آنها را محق دانسته و مطالب و سایت اصلی را حذف کرده است.
  • در صورت قبول درخواست شما، ممکن است گوگل سایت مورد بحث را حذف نکرده و جایگاه متنها را عوض نماید. یا اینکه تنها متنها و صفحات کپی شده از نتایج جستجو حذف شوند.
  • کلیه موارد و اطلاعات درخواستی گوگل را ارسال نمائید. لینکها و آدرس درج مطالب بطور کامل وارد گردد، در غیر اینصورت گوگل به درخواست کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل شما ترتیب اثر نخواهد داد. همچنین تمام اطلاعات به زبان انگلیسی ذکر شود.
  • گزارشهایی که به DMCA ارسال کرده اید در پیشخوان آن قابل مشاهده بوده و سایتهایی که از انها شکایت شده، از نام شما خبردار نخواهند شد.

در پایان مبحث نکات مهم در کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل متذکر می گردد که اصل صداقت را رعایت نموده و از این امکان گوگل برای حذف رقبا از روشهای نادرست استفاده نکنید.  

کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل
1 از 1 رای
کپی رایت و حذف محتوا کپی از گوگل