آموزش غیرفعال کردن گوتنبرگ و کار با ویرایشگر پیشفرض وردپرس
کد: 6429
بازدید: 24

چگونه گوتنبرگ را غیرفعال کنید و ویرایشگر کلاسیک را در وردپرس نگهدارید؟!گوتنبرگ ویرایشگر وردپرس می باشد که با استفاده از ان میتوانید نوشته ها و صفحاتتون رو ویرایش کنید حال انکه بعضی از کاربران دوست دارند از صفحه ساز کلاسیک وردپرس یا صفحه ساز پیش فرض وردپرس استفاده کنند که در این اموزش نحوه غیر فعال کردن ویرایشگر گوتنبرک و فعال کردن ویرایشگر کلاسیک وردپرس را آموزش میدهیم

چگونه گوتنبرگ را غیرفعال و ویرایشگر کلاسیک را فعال کنیم؟

گوتنبرگ ویرایشگری است مانند صفحه سازهای وردپرس مانند ویژوال کامپوزر و المنتور که شما میتونید آیتم‌ها را درون صفحه و نوشته خود بکشید و رها کنید. با گوتنبرگ کاربران می‌توانند صفحات و نوشته های خود را طراحی کنند. در نسخه 4.9.8 وردپرس ویرایشگر گوتنبرگ به‌صورت آزمایشی در پیشخوان وردپرس قرارگرفته است که میلیون ها کاربر از آن استفاده کردند و در نگارش 5.0.1 وردپرس گوتنبرگ صفحه ساز پیش فرض وردپرس شد.

روش 1. غیرفعال کردن ویرایشگر گوتنبرگ با افزونه

در این روش افزونه Classic Editor را از مخزن وردپرس دریافت و نصب کنید. پس از فعال‌سازیافزونه، به بخش تنظیمات> نوشتن برید و در فیلد Classic editor settings مشخص کنید که تنها ویرایشگر کلاسیک فعال باشد یا هر دو ویرایشگر در پیشخوان شما فعال باشند. پس از فعال‌سازی افزونه، به‌طور اتوماتیک ویرایشگر گوتنبرگ غیرفعال می‌شود.

حال وارد بخش نوشته‌ها شوید و خواهید دید لینک جدیدی به نام افزودن نوشته کلاسیک به این منو اضافه‌شده است. همچنین در بخش همه نوشته ها میتونیدنوشته را با ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ ویرایش کنید.

روش 2. استفاده کردن از ویرایشگر کلاسیک با افزونه Disable Gutenberg

اگر می‌خواهید Gutenberg را برای برخی از نقش‌های کاربری و پست تایپ‌هاغیرفعال کنید، از این روش استفاده کنید. حال در اولین مرحله افزونه Disable Gutenberg را نصب و فعال کنید. پس از فعال کردن افزونه گزینه جدیدی به نام Disable Gutenberg در منو تنظیمات پیشخوان وردپرس قرار می‌گیرد.

وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید. به‌طور پیش‌فرض ویرایشگر گوتنبرگ برای تمامی کاربران سایت غیرفعال می‌شود. فقط کافیِ شما در قسمت Complete Disable تیک گزینه disable gutenberg everywhere را بردارید. حالگزینه‌های جدیدی می‌بینید که میتونید گوتنبرگ را تنها برای برخی از نقش‌هایکاربری، پست تایپ‌ها غیرفعال کنید.

 

آموزش غیرفعال کردن گوتنبرگ و کار با ویرایشگر پیشفرض وردپرس
0 از 0 رای