شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

نصب مجدد وردپرس
شناسه خبر: 11822
بازدید: 71

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است نیاز باشد وردپرس خود را مجدد نصب و راه اندازی کنید. شاید با وب سایت وردپرس خود مشکلاتی دارید مانند خطاهایی که نمی‌دانید چگونه آن را اصلاح کنید یا بدتر، شاید سایت شما هک شده باشد. یا ، شما این که شما یک شروع تازه برای سایت خود می‌خواهید. به هر دلیل، پیشنهاد می‌کنیم به خواندن این مطلب ادامه دهید تا نحوه نصب مجدد وردپرس را ببینید.

دو راه اصلی برای حذف و نصب مجدد وردپرس وجود دارد. می‌توانید وردپرس را همزمان با نگه داشتن تمام محتوای موجود، مجدداً نصب کنید یا همه فایل‌های خود را حذف کرده و یک نسخه جدید را نصب کنید. ما به طور کامل هر دو روش را برای شما توضیح می‌دهیم.

ابتدا قبل از هرکاری، توصیه می‌کنیم، از وردپرس خود نسخه‌های پشتیبان تهیه کنید. می‌توانید این کار را با کپی کردن تمام فایل‌های وردپرس خود در رایانه یا درایو ابری انجام دهید.

نصب مجدد وردپرس از طریق پیشخوان

در این روش هم کلیه مطالب شما را مجدداً نصب و نگه می‌دارد و هم ساده‌ترین روش است. این کار با استفاده از داشبورد وردپرس شما انجام می‌شود. اگر نمی‌توانید به داشبورد دسترسی پیدا کنید، نگران نباشید! شما می‌توانید با استفاده از روش FTP که در مقاله‌های بعد به آن خواهیم پرداخت، این کار را بصورت دستی انجام دهید.

در هر صورت، استفاده از داشبورد بسیار راحت است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به نوار کناری نگاه کنید، سپس بر روی Dashboard -> Updates کلیک کنید و روی دکمه نصب مجدد Now ضربه بزنید.

نصب مجدد از طریق پیشخوان

روند کاملاً اتوماتیک است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند ثانیه صبر کنید تا همه بخش‌ها تنظیم شوند.

نصب مجدد وردپرس با استفاده از FTP

اگر خطاهای مزاحم یا هر چیز دیگری شما را از دسترسی به پیشخوان خود باز می‌دارد، می‌توانید از روش FTP استفاده کنید (یا شاید فقط این روش را ترجیح دهید). این یک روش بسیار مشابه با روش ذکر شده در بالا است، تنها تفاوت آن این است که با استفاده از FTP، شما به جای استفاده از یک نصب کننده با یک کلیک، این روند را به صورت دستی انجام می‌دهید.

در اینجا لیستی از مراحل نصب مجدد وردپرس آورده شده است:

  • یک نسخه تازه از وردپرس را بارگیری کنید.
  • فایل را از حالت ZIP خارج کنید
  • همه فایل‌ها را به جز پوشه / wp-content / بارگذاری کنید

حال، ما می‌فهمیم چگونه می‌توان هر مرحله را به طور جداگانه انجام داد.

با رفتن به WordPress.org و بارگیری آخرین نسخه شروع کنید.

وب سایت وردپرس

پس از اتمام بارگیری، محتویات فایل ZIP را در رایانه خود استخراج کرده و پوشه wp-content را حذف کنید. این مرحله بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت، محتوای شما ممکن است رونویسی شود.

بارگذاری فایل

پس از اتمام، باید با نام کاربری FTP به حساب خود وصل شوید و فایل‌های خود را در جایی که وردپرس نصب شده است بارگذاری کنید. به طور پیش فرض، پوشه اصلی شما به نام عمومی یا public_html نامگذاری می‌شود. در حالی که با انجام این کار، پیغامی ظاهر می‌شود که می‌گوید این فایل از قبل موجود است. شما نیاز به نوشتن فایل‌های موجود در آن نقطه دارید.

آپلود فایل ها به جز Wp-content

آنچه دقیقاً انجام می‌دهد این است که جایگزین فایل‌های اصلی وردپرس می‌شود و آن را به یک نسخه جدید تبدیل می‌کند. و از آنجا که پوشه wp-content را حذف کردید، فایل‌های محتوای شما مانند قالب و افزونه‌ها تغییر نمی‌کنند.

نصب مجدد وردپرس با استفاده از WP-CLI

همچنین وردپرس با استفاده از WP-CLI قابل نصب مجدد است. WP-CLI یک ابزار خط فرمان است که برای شخصی‌سازی نصب وردپرس شما استفاده می‌شود. این قابلیت برای اضافه کردن / حذف کاربران، دسته‌ها، پست‌ها، درج داده‌های تست و همچنین جایگزین کردن یا صرفاً جستجو در پایگاه داده است. WP-CLI از ویژگی‌های بیشتری نیز برخوردار است، اما ما در اینجا آنها را پوشش نمی‌دهیم. و درست در زیر یک خط فرمان وجود دارد که می‌توانید بدون اینکه روی قالب‌ها و افزونه‌ها تأثیر بگذارید، مجدداً برای نصب مجدد وردپرس استفاده کنید. به هر حال، WP-CLI در تمام برنامه‌های میزبانی وردپرس کاملاً نصب و پشتیبانی می‌شود.

نحوه نصب مجدد وردپرس به طور کامل (حذف همه فایل‌ها)

قبل از توضیح این روش، لطفاً موارد زیر را در نظر داشته باشید: با استفاده از این روش، تمام فایل‌های محتوای شما به طور دائمی حذف می‌شوند. کاملاً مطمئن باشید که هیچ محتوای با ارزشی وجود ندارد که نیاز به ذخیره داشته باشد، زیرا پس از اتمام این کار، شما نمی‌توانید به آن فایل دسترسی داشته باشید.

ممکن است با خطاهای وردپرس روبرو شوید، و نتوانید آن‌ها را رفع کنید. و قصد داشته باشید یک وب سایت جدید داشته باشید و همه چیز را دوباره شروع کنید.

برای انجام این کار فقط دو مرحله کافی است. ابتدا تمام فالی‌های موجود در وردپرس را حذف کنید. در مرحله دوم، با استفاده از هر روشی که ترجیح می‌دهید نسخه جدید را نصب کنید. واقعاً خیلی ساده است برای حذف فایل‌ها از یک مدیر فایل استفاده کنید یا از طریق FTP متصل شوید و فایل‌ها را از این طریق حذف کنید.

حذف تمام فایل ها

حذف بانک اطلاعاتی وردپرس موجود شما ضروری نیست، با این حال می‌توانید با استفاده از یک پایگاه داده جدید نیز برنامه ریزی کنید. با این حال اگر می‌خواهید از یک پایگاه داده جدید استفاده کنید، می‌توانید در هاست خود، با حرکت به بخش MySQL Databases، پایگاه داده را حذف کنید.

تغییر در پایگاه داده

به همین ترتیب، می‌توانید از phpMyAdmin برای رها کردن پایگاه داده استفاده کنید، همچنین پایگاه داده شما را به طور کامل پاک می‌کند.

بعد از انجام این کار، چیزی باقی نخواهد ماند. اکنون می‌توانید جلوتر بروید و با نصب یک نسخه جدید وردپرس، انگار که یک وب سایت کاملا جدید است، کار خود را شروع کنید. برای نصب مجدد وردپرس، به طور خودکار یا دستی بسته به میزبان شما چندین روش برای انجام این کار وجود دارد. از طرف دیگر، می‌توانید این کار را بصورت دستی انجام دهید که حدود 5 دقیقه شما را می‌گیرد. ما تمام راه‌های نصب وردپرس را در اینجا پوشش داده‌ایم. تبریک می‌گویم، در این مرحله یک بوم کاملا خالی برای وب سایت خود دارید!

نتیجه‌گیری

با در نظر گرفتن همه موارد، نصب مجدد وردپرس یک فرآیند بسیار ساده است. مراحل نصب به طور خلاصه به صورت زیر است:

با استفاده از دکمه داخلی نصب مجدد داشبورد وردپرس.

با بارگیری و سپس بارگذاری فایل‌های وردپرس، در حالی که پوشه wp-content را در سرور خود قرار نمی‌دهید.

و اگر قصد دستیابی به یک وب سایت کاملا جدید را دارید، فقط باید تمام فایل‌های وردپرس و (یا) پایگاه داده را حذف کنید. سپس به سادگی یک نسخه جدید را با روشی از انتخاب خود نصب کنید.

امیدواریم که از راهنمایی ما لذت ببرید. اگر سوالی دارید، لطفاً سوال و نظر خود را برای ما ارسال کنید.

نحوه نصب مجدد وردپرس (راه صحیح)
1 از 1 رای
نحوه نصب مجدد وردپرس (راه صحیح)