شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

آموزش تصویری افزونه رنک مث پرو rank math pro
شناسه پست: 19284
بازدید: 312

استفاده از نصب کننده افزونه رنک مَث Rank Math برای تنظیم سئو در سایت

در این آموزش، خواهیم دید که چگونه می توان با استفاده از برنامه نصب کننده افزنه رنک مث بعضی از قوانین اساسی و مهم سئو را تنظیم کرد. این تنظیمات/قوانین برای آن که سئو سایت بهینه سازی شود بسیار ضروری هستند. برنامه نصب کننده یا همان setup wizard این امکان را می دهد تا به شکل قدم به قدم به راحتی این قوانین را تنظیم کرد.

شروع کار با ستاپ ویزارد

وقتی که برای اولین بار افزونه سئوی rank math را نصب می کنید، فرایند نصب به شکل خودکار آغاز می گردد تا سریع وارد مراحل بعد شویم. اما، شما می توانید این فرآیند را لغو کنید تا خودتان به شکل دستی تنظیمات نصب را وارد کنید و یا بعدا سر وقت به آن رسیدگی کنید.

اگر برای نصب رنک مث از برنامه ستاپ ویزارد استفاده نکرده بودید، می توانید دوباره بعد از نصب ستاپ ویزارد راه راه اندازی کنید. برای این کار مانند تصویر زیر به مسیر  WordPress Settings > Rank Math > Dashboard > Setup Wizard Tab بروید.

در این صفحه، فرایند نصب آغاز می گردد. سپس صفحه شما مانند تصویر زیر خواهد بود:

در این مرحله با چند بخش مواجه هستیم که آن ها را توضیح می دهیم.

در بخش اول شما مراحل نصب را می بینید. در هر مرحله برنامه نصب کننده از شما سوالات پایه ای را می پرسد و با توجه به پاسخ شما تنظیمات سئو را انجام می دهد.

بخش بعد انتخاب نوع نصب است. همانطور که می بینید سه نوع نصب وجود دارد:

 • آسان
 • پیشرفته
 • سفارشی (مخصوص نسخه پرمیوم)

شما می توانید هر یک از این مراحل را انتخاب کنید (البته نوع سفارشی برای مشتریان پرمیوم است). نصب آسان با پیشرفته تفاوت چندانی ندارد. تنها تفاوت آن ها این است که در نصب پیشرفته باید به جزئیات بیشتری رسیدگی کنید و تنظیمات را به شکل دقیق تری انجام دهید.

 

ما در این آموزش از نوع نصب پیشرفته استفاده می کنیم. سپس در هر بخش مشخص خواهیم کرد که این مرحله از نصب در نصب آسان هم نمایش داده می شود و یا صرفا مختص به نوع نصب پیشرفته است.

نکته: شما می توانید در هر مرحله از نصب، نوع آن را تغییر دهید. پس اگر مطمئن نیستید که می توانید تنظیمات نصب پیشرفته را انجام دهید، خوب است باز هم آن را انتخاب کنید و اگر مجبور شدید در میانه نصب نوع آن را به آسان تغییر دهید.

بخش بعد نمایش می دهد که آیا رنک مث با سایت شما سازگاری دارد یا نه. اگر پیام خطایی در این بخش وجود دارد، به آن رسیدگی کنید و سپس فرآیند نصب را آغاز کنید.

می توانید روی دکمه More کلیک کنید تا ببینید برای بررسی سازگاری چه تست هایی انجام شده است.

همچنین در این بخش اگر افزونه ای باعث ایجاد اختلال شده باشد نمایش داده خواهد شد.

حالا برای شروع فرایند نصب، دکمه  Start Wizard را کلیک کنید.

سایت شما

 در این تب به رنک مث می گویید که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند. یعنی آیا یک سایت سرگرمی است، یا فروشگاه آنلاین، سایتی برای یک سازمان یا هر چیز دیگری. بر اساس پاسخ شما، رنک مث کد های مرتبط با سایت را به سایت اضافه می کند تا گوگل نیز زمینه فعالیت سایت شما را شناسایی کند. همه این گزینه ها در این بخش قرار دارند:

درباره ستاپ ویزارد بیشتر بدانید

رنک مث لینک هایی مفید درباره آموزش و آپدیت بودن تنظیمات رنک مث ارائه می دهد که می توانید با استفاده از آن ها، مانند این مقاله تنظیمات لازم را برای سئو انجام دهید.

با کلیک روی لینک click here در بخش اول، شما لینک هایی که مربوط به قسمت های مهم رنک مث می شوند را خواهید دید.

لینکی که زیر قسمت Setup Tutorial وجود دارد شما را به مطالبی هدایت می کند که روند نصب را توضیح می دهند. همچنین در قسمت Knowledge Base می توانید مطالب مرتبط با رنک مث را جست و جو کنید.

نوع وب سایت

.

در این مرحله شما نوع سایت خود را مشخص خواهید کرد. در تصاویر آموزشی این مطلب ما نان سایت خود را RankMath گذاشته ایم. برای شما، به جای این عبارت نام سایت خودتان نمایش داده خواهد شد. گزینه هایی که برای تعیین نوع سایت وجود دارد را در تصویر می بینید:

تمام این گزینه ها در دو دسته بندی شخصی یا تجاری قرار می گیرند. در تصویر بالا، ما دسته بندی سایت های تجاری را انتخاب کرده بودیم.

 اگر گزینه تجاری را انتخاب کنید، مثلا برای یک کسب و کار کوچک، سپس گزینه های جانبی دیگری مانند این تصویر به شما نشان داده می شوند.

نوع کسب و کار

در این جا شما باید به شکل دقیق و با جزئیات و مشخص کنید که سایت شما دقیقا مربوط به چه کسب و کاری می شود. گزینه هایی که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید بسیار زیاد هستند پس حتما وقت بگذارید و آن گزینه ای که بیشترین ارتباط و نزدیکی را با کسب و کار شما دارد انتخاب کنید. همچنین می توانید گزینه مورد نظر خود را سرچ کنید.

حتی با وجود این همه گزینه باز هم ممکن است که گزینه مورد نظر خود را پیدا نکنید. در این صورت گزینه  Organization انتخاب کنید.

نام شرکت

در این قسمت باید نام شرکت خود را انتخاب کنید. به طور پیش فرض رنک مث این نام را مشابه نام سایت انتخاب می کند. اما می توانید آن را تغییر دهید.

لوگو برای گوگل

در این قسمت باید لوگوی تجاری یا لوگو شخصی برای سایت خود آپلود کنید. سپس رنک مث کد های لازم را به گوگل و دیگر موتورهای جست و جو می دهد تا لوگو سایت شما را شناسایی کنند.

فایده این کار این است که لوگو در کنار دیگر اطلاعات مربوط به سایت شما در نتایج جست و جو نشان داده خواهد شد.

برای افزودن لوگو، دکمه Add or Upload  را بزنید.

سپس مدیا منیجر وردپرس باز خواهد شد. از آن جا لوگوی خود را اگر قبلا اضافه کرده اید انتخاب کنید و اگر نه، آپلود نمایید.

بعد از انتخاب لوگو، دکمه Use this File را بزنید.

سپس، لوگو زیر قسمت آپشن ظاهر می شود. حداقل رزولوشن قابل قبول 160X90 می باشد. حداکثر رزولوشن نیز 1920X1080 است. توصیه می شود از نسخه مربعی لوگو استفاده کنید.

تصویر پیش فرض اشتراک در شبکه های اجتماعی

وقتی پست های شما در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند، یک تصویر همراه آن نمایش داده می شود. مثلا وقتی لینکی از سایت شما در فیسبوک قرار می گیرد، تنها یک لینک خالی نیست. بلکه همراه با تصویر، متا دسکریپشن و اطلاعات جزئی دیگری نمایش داده می شود. به طور پیش فرض، فیسبوک از تصاویر موجود در مطلب شما استفاده می کند. اما اگر تصویری در مطلب نباشد، فیسبوک از تصویر پیش فرض سایت استفاده می کند. اگر تصویر پیش فرضی انتخاب نکرده باشید، آن وقت لینک شما بدون تصویر نمایش داده می شود که ظاهر جالبی ندارد.

در این بخش می توانید این تصویر پیش فرض را برای پست هایی که تصویر ندارند مشخص کنید‌.

فرایند آپلود تصویر در این بخش مانند بخش قبل است. روی دکمه Add or Upload و تصویر مورد نظر را آپلود کنید. رزولوشن پیشنهادی  1200X630px است.

مرحله بعدی

بعد از آن که تنظیمات این مرحله را به پایان رساندید، روی دکمه  Save and Continue  کلیک کنید و به مرحله بعد بروید.

آنالیتیکس

در تجارت یک ضرب المثل وجود دارد که می گوید چیزی را که نتوانید اندازه بگیرید، نمی توانید بهبود دهید. چه یک کسب و کار کوچک و سنتی داشته باشید و چه یک شرکت بزرگ و چند ملیتی، آمار و ارقام برای پیشرفت ضروری هستند.

به همین دلیل است که رنک مث دارای یک ماژول قدرتمند برای بررسی و آنالیز ارقام و آمار مهم سایت است. همه این آمار و ارقام در قسمت ادمینی وردپرس نمایش داده می شوند. شما می توانید درباره قابلیت های این ماژول به طور اختصاصی در این لینک بخوانید. اما فعلا به تنظیمات ابتدایی می پردازیم.

در وهله اول، این صفحه را خواهید دید:

همانطور که می بینید، یک دکمه بزرگ در وسط صفحه وجود دارد که برای وصل کردن سرویس های گوگل استفاده می شود. با استفاده از این کار می توانید حجم عظیمی از اطلاعات را از گوگل آنالیتیکس، کنسول سرچ گوگل . حتی ادسنس وارد کنید.

قبل از ادامه کار، خوب است بدانید که رنک مث هیچ کدام از اطلاعات شما را به شخص ثالثی ارائه نمی دهد و نمی فروشد. می توانید در این مورد بیشتر در این لینک بخوانید.

خب حالا ببینیم که چگونه می توانید رنک مث را با حساب گوگل خود متصل کنید. با کلیک روی  Connect Google Services شروع کنید.

در صفحه بعد، حساب مورد نظر خود را انتخاب یا اضافه کنید.

در مراحل بعد باید مجوز های لازم را به رنک مث بدهید. از آنجایی که رنک مث کارکرد های بسیار متنوعی دارد، به مجوز های پرشماری نیاز خواهد داشت. در اینجا یکی یکی این مجوز ها را بررسی می کنیم.

 

ایجاد یک گوگل آنالیتیکس جدید

این گزینه در صورتی که تا قبل از این گوگل آنالیتیکس را برای سایت خود فعال نکرده اید مورد استفاده قرار می گیرد.

ویرایش مدیریت گوگل آنالیتیکس

این گزینه هم در صورتی به کار می آید که قبلا گوگل آنالیتیکس را برای سایت خود فعال نکرده باشید.

مشاهده دیتا گوگل آنالیتیکیس

بدیهی است که این مجوز برای نمایش آمار و ارقام در سایت لازم است.

مشاهده دیتا ادسنس شما

همانطور که اشاره کردیم، رنک مث می تواند دیتا و اطلاعات ادسنس شما را نیز آنالیز کند. البته در صورتی که حساب ادسنس شما با همان ایمیل باز شده باشد.

مشاهده و مدیریت دیتا کنسول جست و جو برای سایت های معتبر

این مجوز برای انطباق و نمایش اطلاعات سرچ کنسول به کار می رود‌.

مدیریت لیست سایت ها و دامنه های تحت کنترل شما

این مجوز برای تطبیق اتوماتیک سایت با کنسول سرچ گوگل لازم است.

با چه مجوز هایی باید موافقت کنم

دوباره تاکید می کنیم، هیچ کدام از این دیتا ها توسط رنک مث مورد سو استفاده قرار نمی گیرد و به فروش نمی رسد. پس برای این که از حداکثر کارایی رنک مث استفاده کنید، توصیه می کنیم که با تمامی مجوز ها موافقت کنید. البته می توانید بنا بر هر دلیلی از بعضی از آن ها صرف نظر کنید. بدیهی است که این کار برخی از کارکرد های رنک مث را محدود خواهد کرد.

وقتی تمام باکس های قبلی را گذراندید، یک خلاصه از مجوز های مختلف به شما نمایش داده می شود. پس از بررسی و مطمئن شدن از صحت این اطلاعات، دکمه  Allow را کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

حالا به ستاپ ویزارد برگشت داده می شوید، اما حالا با این گزینه ها رو به رو هستید:

حالا می توانید سرچ کنسول، آنالیتیکس و ادسنس را تنظیم کنید. یک نگاه سریع به تنظیم این سه مورد خواهیم داشت.

سرچ کنسول

درون تب مربوط به سرچ کنسول شما باید از منو کشور هدف خود را انتخاب کنید.

آنالیتیکس

در بخش آنالیتیکیس، شما حساب کاربری، پراپرتی و ویو خود را باید انتخاب کنید. اگر با گوگل آنالیتیکس کار کرده باشید، این گزینه ها برای شما آشنا خواهند بود. اما اگر تا کنون روی این سایت از گوگل آنالیتیکس استفاده نکردید، می توانید دکمه زیر فرم را بزنید تا رنک مث خودش این اطلاعات را وارد کند.

با فعال کردن این دکمه، گزینه های جدیدی به شما نشان داده می شوند. گزینه مخفی کردن آی پی ها فقط در نسخه پرمیوم رنک مث قابل تغییر است. همچنین شما می توانید کاربرانی که در سایت لاگ این کرده اند را از نقشه آنالیتیکس مستثنی کنید تا ترافیک مربوط به آن ها در آنالیتیکس شما نشان داده نشوند.

ادسنس

ماژول دیتا ادسنس نیز فقط برای کاربران نسخه پرمیوم رنک مث در دسترس است. اگر این نسخه را دارید، می توانید از منو مربوطه حساب کاربری ادسنس خود را انتخاب کنید و سپس رنک مث اطلاعات و دیتا درون سایت را نشان خواهد داد.

تاکید بر مزایای ماژول آنالیتیکیس

با ماژول آنالیتیکیس، رنک مث نه تنها می تواند دیتا GA و GSC تطبیق و نمایش دهد، همچنین می تواند به شکل اتوماتیک با کنسول سرچ گوگل سایت شما را تایید اعتبار کند. اگر دقیقا قدم های ذکر شده را برداشته باشید، حالا سایت شما توسط کنسول سرچ گوگل تایید شده است. از این به بعد تمام این فرآیند توسط رنک مث به شکل خودکار انجام می گیرید.

علاوه بر GSC، شما همچنین می توانید کد گوگل آنالیتیکس را به وب سایت خود به شکل کاملا اتوماتیک و بدون نیاز به کپی پیست کردن کد اضافه کنید. اگر تا کنون از GA استفاده نکرده اید، حتی می توانید ویو (view) مورد نظر خود را از درون رنک مث تنظیم کنید.

یک بار دیگر یادآور می شویم که وقتی حساب کاربری شما تأیید اعتبار شود، بدون این که لازم باشد حتی یک کلیک بکنید، رنک مث نقشه سایت (سایت مپ) شما را در کنسول سرچ گوگل به شکل اتوماتیک ثبت می کند.

وقتی به تمام این تنظیمات رسیدگی کردید، دکمه  Save and Continue را کلیک کنید و به مرحله بعد بروید.

سایت مپ (نقشه سایت)

سایت مپ ها در موتورهای جستجو ذخیره و طبقه بندی می شوند تا این موتورها بتوانند به سرعت صفحات و پست های مختلف را در سایت شما پیدا کنند. در واقع می توان گفت سایت مپ همان نقش فهرست اولیه در کتاب را دارد. رنک مث به شکل خودکار یک سایت مپ سازگار با گوگل و ایده آل را برای سایت شما تولید می کند. این یعنی برای ایجاد سایت مپ نیاز به هیچ پلاگین یا افزونه دیگری نخواهید داشت.

این صفحه حاوی تمام گزینه هایی است که در بخش سایت مپ رنک مث در اختیار شما قرار دارند.

بیایید نگاهی بیندازیم به هر کدام از این گزینه ها.

Sitemaps (سایت مپ ها)

اولین گزینه از شما می خواهد تا مشخص کنید که آیا اصلا به سایت مپی که توسط رنک مث ارائه می شود نیاز دارید یا نه. اگر از یک پلاگین سایت مپ استفاده می کنید، می توانید با غیر فعال کردن این گزینه به کلی قابلیت سایت مپ رنک مث را کنار بگذارید. اما توصیه می کنیم که به جای استفاده از پلاگین های سایت مپ، از قابلیت سایت مپ رنک مث استفاده کنید. چرا که استفاده از پلاگین های پر تعداد باعث افت سرعت سایت شما می شود. در مواردی اگر این پلاگین ها به موقع آپدیت نشوند، باعث آسیب پذیری سایت شما در برابر حملات امنیتی خواهند بود.

به طور پیش فرض این گزینه فعال است. با غیر فعال کردن آن، گزینه های بعدی نیز نا پدید می شوند.

این گزینه مشخص خواهد کرد که آیا در سایت مپ شما از تصاویر سایت نیز استفاده شود یا نه. به طور پیش فرض این گزینه فعال است و توصیه ما هم این است که آن را فعال نگه دارید. تنها در صورتی آن را غیر فعال کنید که در سایت خود هزاران هزار تصویر دارید. این تعداد از تصاویر بر کیفیت سایت مپ اثر منفی. می گذارد.

Public Post Types (انواع پست های عمومی)

در این گزینه مشخص خواهید کرد که چه نوع پست هایی در سایت مپ قرار بگیرند. پست ها و پیج های عادی سایت به شکل پیش فرض در سایت مپ قرار می گیرند. اگر می خواهید صفحات خاص مانند محصولات ووکامرس یا المنتور و غیره را نیز به سایت مپ اضافه کنید، گزینه آن ها در این بخش نشان داده می شود و می توانید آن را اضافه کنید.

Public Taxonomies (تاکسونومی های عمومی)

در این قسمت تمام تاکسونومی های سایت شما نشان داده می شوند و شما باید انتخاب کنید که کدام یک از آن ها در سایت مپ قرار بگیرند.

ذخیره و رفتن به مرحله بعد

بعد از انتخاب گزینه های مدنظر خود، دکمه Save and Continue  را بزنید و به مرحله بعد بروید.

بهینه سازی (optimization)

در مرحله بهینه سازی، یک تغییرات جزئی در تنظیمات سئو ایجاد می کنیم که تاثیر بسیار مهمی خواهند گذاشت. تمامی گزینه هایی که در این بخش وجود دارند را در این تصویر می بینید:

Noindex Empty Category and Tag Archives (فهرست نکردن آرشیو تگ ها و دسته بندی های خالی)

در بسیاری از مواقع ما انواع دسته بندی ها و تگ ها را به سایت خود اضافه می کنیم تا بعداً از آن ها استفاده کنیم اما در واقعیت بسیاری از این تگ ها و دسته بندی ها هرگز مورد استفاده قرار نمی گیرند. در وردپرس هر دسته بندی، تاکسونومی و تگ یک صفحه آرشیو دارد. این صفحه مجموعه ای از همه پست ها در تاکسونومی مورد نظر است.

به طور پیش فرض، این صفحات آرشیو هم درون ایندکس و سایت مپ قرار می گیرند. اما اگر دسته بندی ها و تگ هایی داشته باشید که هیچ پستی در آن ها قرار ندارد، ایندکس شدن آن ها باعث افت رتبه سایت شما در موتورهای جست و جو و هدر دادن بودجه گشت و گذار در سایت شما است‌.

وقتی این گزینه فعال باشد، دسته بندی ها و تگ های بلااستفاده از ایندکس خارج شده و در نتیجه سئو سایت شما بهبود می یابد. پس بهتر این گزینه را فعال نگه دارید.

Nofollow External Links (نوفالو کردن لینک های اکسترنال)

به طور معمول، شما می توانید در لینک منیجر وردپرس با اضافه کردن کد  rel= “nofollow” به هر لینکی آن را به اصطلاح نوفالو کنید. اما اگر تعداد لینک هایی که در پست های خود استفاده می کنید زیاد هستند، افزودن این کد به تک تک آن ها می تواند کاری بسیار سخت و زمان بر باشد. با فعال کردن این گزینه، همه این لینک ها به شکل پیش فرض و اتوماتیک نوفالو می شوند و در وقت شما صرفه جویی خواهد شد.

 

البته حتی با فعال کردن ایت گزینه، شما همچنان کنترل کامل بر لینک های موجود در پست های خود خواهید داشت‌. رنک مث یک قابلیت مهم دیگر در خصوص مدیریت لینک ها دارد که به آن بلک لیست و وایت لیست لینک ها گفته می شود. شما می توانید لینک ها، دامنه ها یا URL های مورد نظر خود را به لیست های سفید و سیاه منتقل کنید تا به طور اتوماتیک در مورد آن ها تصمیم گیری شود.

فعلا، توصیه می کنیم این گزینه را نیز فعال نگه دارید.

Open External Links in New Tab/Window (باز کردن لینک های اکسترنال در تب/پنجره جدید)

وقتی به سایت خود لینک های اکسترنال اضافه می کنید، طبیعتا دلتان نمی خواهد که بازدیدکنندگان، سایت شما را به مقصد آن سایت که از لینکش استفاده کرده اید ترک کنند‌. برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید کد  target=”_blank” را در کنار لینک های اکسترنال قرار دهید تا با کلیک روی این لینک ها، کاربر تنها با یک صفحه خالی رو به رو شود. باز هم مانند قابلیت قبلی، با فعال کردن این گزینه رنک مث به شکل اتوماتیک تمام لینک های اکسترنال را با این کد همراه می کند و در وقت شما صرفه جویی می کند‌.

ذخیره و رفتن به مرحله بعد

 

وقتی تغییرات لازم را در صفحه بهینه سازی ایجاد کردید، روی دکمه  Save and Continue  کلیک کنید و به صفحه بعد بروید‌.

اماده سازی

همانطور که احتمالا حدس زده اید، در صفحه ready هیچ گونه تنظیماتی وجود ندارد. بلکه فقط صفحه ای است که در آن باید تغییراتی را که تا الان ایجاد کرده اید تایید نمایید. تصویر آن را در تصویر زیر می بینید که به بخش ها و لینک های مختلف اشاره می کند‌. اگر از نوع نصب آسان استفاده کرده باشید، دکمه advanced setup را در این صفحه نخواهید داشت و فقط دکمه ای برای تکمیل نصب در اختیار شما قرار دارد.

بیایید روی دکمه  Setup Advanced Options  کلیک کنیم تا تنظیمات پیشرفته را انجام دهیم.

تنظیمات پیشرفته

وقتی وارد بخش تنظیمات پیشرفته می شوید، یک صفحه کاملا جدید به شما نشان داده خواهد شد و تب های قبلی از بین می روند‌. گفتیم که اگر از نصب آسان استفاده کرده باشید، این صفحه برای شما در دسترس نخواهد بود. اما جای نگرانی ندارد، چرا که شما همیشه می توانید فرایند نصب را از اول آغاز کنید و این بار نوع نصب پیشرفته را انتخاب کنید. یا حتی می توانید از طریق تنظیمات رنک مث و بدون استفاده از فرآیند نصب به این صفحه بیایید‌. پس گزینه های زیادی دارید!

در ادامه تمام تب هایی را که در تنظیمات پیشرفته قرار دارند معرفی می کنیم.

Role Manager (مدیریت نقش)

رنک مث قابلیت های گسترده ای در زمینه تقسیم نقش و مدیریت نقش ها دارد که می توانید از این صفحه آن ها را تنظیم کنید. به طور پیش فرض این صفحه مانند تصویر زیر است:

اگر قصد دارید تا از قابلیت های تقسیم نقش استفاده کنید، مثلا اگر با یک تیم کار می کنید و می خواهید به هر کدام از آن ها مسئولیت های مشخصی دهید؛ باید از این صفحه استفاده کنید. با فعال کردن گزینه role management خواهید دید تنظیمات پرشماری اضافه می شوند. به عنوان مثال در این جا یکی از این تنظیمات را می‌ بینیم:

تمام نقش هایی که می توانید به آن ها مجوز دهید در اینجا قابل مشاهده هستند.

 • ادمین
 • ویرایشگر
 • نویسنده
 • مشارکت کننده
 • مشترک
 • مشتری
 • مدیر فروشگاه
 • حسابدار فروشگاه
 • کارگر فروشگاه
 • فروشنده فروشگاه

لطفا توجه داشته باشید که با توجه به این که چه نقش هایی در سایت خود ایجاد کرده اید و از چه پلاگین هایی استفاده می کنید، ممکن است چندین نقش بیشتر یا کمتر در این لیست ببینید.

تنظیم کردن این نقش ها کار بسیار ساده ای است. تنها کافی است مشخص کنید هر کدام از آن ها به چه بخش ها و قابلیت هایی دسترسی داشته باشند. شما می توانید بعدا هر کدام از آن ها را اصلاح کنید. پس لازم نیست در همین دفعه اول صد درصد همه چیز درست و دقیق باشد.

وقتی این گزینه ها را تنظیم کردید، تغییرات را ذخیره کنید و به صفحه بعد بروید.

404 + Redirections (ارور ۴۰۴ + ریدایرکت ها)

رنک مث یک قابلیت قدرتمند در خصوص زیر نظر گرفتن ارور ۴۰۴ و همچنین مدیریت ری دایرکت ها دارد. این دو قابلیت باعث می شوند تا دیگر با مشکل لینک های خراب خداحافظی کنید. در این بخش، شما می توانید این ماژول ها را فعال یا غیر فعال کنید. دوباره یادآوری می کنیم که اگر برای این موارد از پلاگین های دیگری استفاده می کنید، توصیه می کنیم تا آن ها را غیر فعال و حذف کرده و از قابلیت های رنک مث استفاده کنید‌.

یادتان نرود که تنظیمات را ذخیره کنید و سپس به مرحله بعد بروید‌.

Schema Markup (طرح نشانه گذاری)

مرحله بعد مربوط به Schema Markup یا طرح نشانه گذاری می شود. اگر با این مفهوم آشنایی ندارید، در اینجا یک معرفی مختصر از آن ارائه می دهیم.

منظور از Schema طرحی است به عنوان یک متادیتا درباره سایت شما و پست های آن شناخته می شود. شما می توانید این طرح را به سایت خود اضافه کنید تا با استفاده از آن، موتورهای جستجو یک پیش زمینه راجع به سایت شما و محتوای آن داشته باشند. برای مثال، اگر یک سایت در مورد تکنولوژی دارید، موتورهای جستجو نمی دانند که آیا شما فروشنده تکنولوژی هستید، سازنده تکنولوژی هستید یا صرفا درباره تکنولوژی اخبار و نقد می نویسید. با اضافه کردن Schema یا همان طرح، موتورهای جستجو درک بهتری از سایت و صفحات شما خواهند داشت‌.

طرح یا Schema در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و قطعا در سال های آتی نیز بر اهمیت آن افزوده خواهد شد. رنک مث یک منیجر برای طرح یا Schema دارد که به شما امکان می دهد متادیتا لازم را به تمام پست های خود اضافه نمایید. در این صفحه شما به بعضی از تنظیمات این طرح دسترسی دارید:

همانطور که می بینید، از آنجا که طرح یا Schema بسیار مهم است، به طور پیش فرض فعال شده است‌. به غیر از آن، شما باید طرح های پیش فرض برای پست ها، صفحات و پست های سفارشی و خاص (اگر دارید) تنظیم کنید. برای این کار گزینه های متنوعی در اختیار شما قرار دارد و با انتخاب هر کدام از انواع طرح ها، شما می توانید جزئیات مربوط به آن را درون هر پست دوباره تنظیم کنید.

توجه داشته باشید مه همه این ها تنها تنظیمات پیش فرضی هستند که به طور خودکار روی همه پست هایی که ایجاد می کنید اعمال می شوند. طبیعتاً شما می توانید  درون هر پست نوع طرح را عوض کنید و تغییراتی در تنظیمات آن پست به خصوص ایجاد کنید. شما می توانید در این لینک. توضیحات بیشتر را در خصوص schema markup بخوانید. اگر فعلا قصد ندارید تا تنظیمات جزئی طرح یا همان schema را انجام دهید، می توانید گزینه های این صفحه را در حال پیش فرض نگه دارید و بعدا به آن رسیدگی کنید‌.

بعد از پایان کار و وقتی آماده بودید، روی دکمه  Save and Continue کلیک کنید تا فرایند نصب را پایان دهید و به داشبرد سایت وردپرس خود برگردید.