شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

نکات لینک سازی داخلی در سال 2019
شناسه خبر: 8469
بازدید: 68

لینک سازی همواره بخش جدایی‌ ناپذیر از استراتژی seo بوده‌ است .
این به شما ایده بهتری در مورد اهمیت بک لینک می‌دهد .
رتبه‌ بندی جستجو
ترافیک وب سایت
کل فروش
اما در اینجا یک حقیقت غم‌ انگیز وجود دارد : بیشتر مردم هنوز اشتباهات لینک سازی را انجام می‌دهند که پول می‌دهند و رتبه‌ بندی جستجو را ندانسته آسیب می‌رسانند .
ما به بررسی برخی از این اشتباهات می پردازیم .

۱۵ اشتباه اصلی لینک سازی در سال ۲۰۱۹

 ۱ : خرید بک لینک

هر دو رابطه خرید و فروش بک لینک می‌تواند بد باشد و به سایت شما در مورد نتایج موتور جستجو آسیب برساند .  موتورهای جستجو باهوش‌ تر هستند و آن‌ها الگوریتم ‌هایی هستند که اگر لینک پرداختی از منابع دیگر را خریداری کنید ، می‌توانند حس کنند .
گوگل حتی سیستم‌های داخلی دارد که در آن افراد می‌توانند برای لینک‌های سمی که توسط دایرکتوری ها یا شبکه‌ های PBN فروخته می‌شوند گزارش دهند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از این اشتباه لینک سازی برای خرید لینک‌های پرداختی اجتناب کنید .
زمانی که گوگل پیج رنک بسیاری را در میان وبلاگ نویسان مشتاق کرد ، تبدیل به یک گرایش کلی برای دریافت ارتباطات آماده‌ شده از منابع خارجی در ازای مقادیر کم شد . این لینک‌ های اسپم یکی از دلایلی بود که گوگل PageRank را کشت . اگر شما هم سعی کردید از مزایای طوفان قبلی استفاده کنید ، زمان آن رسیده‌ است که تمام این لینک های اسپم را قبل از پی‌گیری و جریمه توسط گوگل پاک کنید.
هنگامی که گوگل احساس می‌کند شما لینک را از منابع بد خریداری می‌کنید ، رتبه‌بندی موتور جستجوی شما کاهش خواهد یافت . اما هنوز هزاران نفر هستند که با خرید بک لینک در جایگاه امنی هستند چون اصولی تر اقدام کرده اند ولی باز هم این دسته به تدریج شامل جریمه هایی می شوند.
اگر شما می‌خواهید لینک را بخرید ، شانس زیادی برای پیدا کردن شما و جریمه کردن سایت شما از نتایج جستجو وجود دارد .

۲ : هیچ اقدامی برای حذف لینک‌ های سمی انجام نمی دهید

آیا درباره به روز رسانی پنگوئن گوگل خبر دارید ؟ اگر نه ، این را با عبارات ساده برای  شما توضیح خواهم داد .
به روز رسانی پنگوئن صفحات وب حاوی بک لینک های سمی را حذف می کند . بک لینک های سمی معمولا غیر طبیعی و غیر مرتبط هستند که به رتبه‌بندی موتور جستجو در سایت آسیب می‌ رسانند .
بنابراین به روز رسانی پنگوئن به طور عمده بر روی پنالتی سایت هایی با تعداد زیادی لینک سمی معرفی شد . بنابراین چگونه می‌توانید از شر لینک‌ های سمی بد برای گرفتن رتبه‌ بندی بهتر در گوگل خلاص شوید ؟

اولین قدم برای پیدا کردن رتبه‌ بندی بهتر جستجو این است که ابتدا بک لینک ها را پیدا کرده و با استفاده از ابزارهایی مانند disavow گوگل در یک سمت امن‌ تر حرکت کنید .

۳ : ساختن فقط لینک های dofollow

یکی از بزرگ‌ ترین اشتباهاتی که اکثر مردم مرتکب می‌شوند , ساخت تنها یک نوع بک لینک است  . ساخت یک نوع بک لینک اشتباه در سئو است و ممکنه گوگل شروع کند به جریمه کردن شما.
بله , لینک‌ های نوفالو هیچ مقداری به نتایج موتور جستجو شما نمی‌دهند چون آن‌ها هیچ مقدار link juice را به کلمات کلیدی , صفحات یا سایت‌ها منتقل نمی‌کنند , اما آن‌ها میتوانند تقویت کنند سئو سایت شما را و جزو مقررات سئو هستند , به خصوص وقتی که از دامنه های مختلف باشند .

۴ : لینک سازی در صفحات یا دامنه های no-index

افرادی وجود دارند که لینک‌ هایی از صفحات یا دامنه ها یا وب سایت‌ های no-index می‌سازند . اگر یک وب سایت یا صفحه‌ای در گوگل ایندکس نشده باشد و اگر می‌خواهید لینک‌ های بین صفحات را پیدا کنید , سایت شما شانس بالایی برای جریمه شدن به خاطر الگوریتم‌های جستجوی گوگل خواهد داشت .
چه شما این کار را به صورت آگاهانه یا نا آگاهانه انجام دهید , مطمئن شوید که از چنین اشتباهاتی اجتناب کنید تا در نتایج جستجوی گوگل ایمن باشید .

۵ : استفاده از انکر تکست بهینه شده

این یکی دیگر از اشتباهاتی است که اغلب مردم مرتکب آن می‌شوند . آیا شما فکر می‌کنید که می‌توانید با دریافت ارتباط با کلمات کلیدی پر شده در آن‌ها رتبه‌بندی بهتری بگیرید ؟
اگر بله , اشتباه می‌کنید . گوگل به عنوان یک استراتژی سئو به عنوان یک کلاه سیاه با شما رفتار می‌کند و اگر زیاده‌ روی کنید , ممکن است جریمه شوید .
اگر از همان متن لنگر استفاده می‌کنید در حالیکه یک ساختمان لینک در وبلاگ‌ های مختلف دارید , باید با یک جریمه روبرو شوید . این لینک‌ها به زودی توسط موتور جستجو مشخص می‌شوند . شما باید از استفاده از همان متن لنگر اجتناب کنید و از چندین ترکیب استفاده کنید تا آن را طبیعی‌ تر به ربات های گوگل معرفی کنید .

۶ : گرفتن لینک های زیاد در site-wide یا بخش فوتر

گرفتن لینک ازsite-wide و  لینک های فوتر از سایر وب سایت‌ ها ( با استفاده از متن لنگرهای مختلف ) به عنوان موثرترین راهبرد ساخت لینک در چند سال قبل مورد استفاده قرار گرفت . اما در حال حاضر گوگل آن را جدی گرفته و اگر می‌خواهید در قسمت امن لینک سازی باشید , از این لینک‌ها دور بمانید :
فوتر
سایدبار
لینک های Site-wide

۷ : لینک سازی غیر مرتبط

 

اگر یک وبلاگ در مورد رایانش ابری داشته باشید ، ساختن یک backlink بر روی یک پورتال بر اساس روش‌ های زیبایی ، قطعا یک ایده خوب نیست . وبلاگ نویسان اغلب تمایل به ایجاد ارتباط با سایت های رنک بالا بدون در نظر گرفتن تطبیق آن دارند . پیش از ایجاد یک لینک ، اطمینان حاصل کنید که وبلاگ میزبان نوع مشابهی از موضوع وبلاگ شما را داشته باشد.
برخی متخصصان خدمات سئو می‌گویند که شما هنوز هم می‌توانید لینک‌های با کیفیت را از دیگر سایت ها با موضوع مختلف بسازید ، اما باید خیلی مراقب باشید تا یک پست مهمان با کیفیت بالا بنویسید که مربوط به موضوع تان نیز هست . تنها در این صورت می‌توانید نتایج مفیدی بدست آورید ، در غیر این صورت ، این یک استراتژی ساخت لینک هوشمندانه نیست .
اگر در حال استفاده از پست مهمان برای ایجاد لینک هستید ، دقت کنید که تنها آن بلاگ ها را هدف قرار دهید که مربوط به موضوعات وبلاگ خودتان برای ایجاد ارتباط ایمنی هستند .

 

۸ : لینک سازی خیلی سریع

هیچ قانونی در گوگل وجود ندارد که چقدر سریع لینک سازی کنید اگر در تلاش برای ایجاد ارتباط خیلی سریع هستید ، در این صورت شما در خطر هستید .
اگر در روز اول در حال ساخت هزاران لینک به سایت خود هستید ، آماده باشید که در گوگل جریمه شوید .
همانطور که بسیاری از متخصصان SEO می‌گویند ، گرفتن یک لینک با da بالا مثلا ۸۰ بهتر از برقراری ارتباط با چندین سایت از جایگاه‌های پایینی مثلا ۲۰  می‌باشد . بنابراین وقتی مسئله ایجاد ارتباط مطرح می‌شود ، کیفیت نقش مهمی در مقایسه با کمیت ایفا می‌کند .
به جای اینکه ۲۰ لینک از سایت‌های با کیفیت پایین را هدف قرار دهید ، سعی کنید ۲ لینک را از منابع و سایت‌ های مرتبط به دست آورید تا از موتورهای جستجو سود بیشتری دریافت کنید .
سعی کنید تعداد کمتری از لینک‌ های با کیفیت را به طور منظم ایجاد کنید . آرام و یکنواخت همیشه در مسابقه SEO برنده می‌شود .

۹ : گرفتن لینک از صفحات با قدرت پایین در شبکه های اجتماعی

برای تعیین کیفیت محتوای ارسال‌ شده ، امروزه الگوریتم ‌های گوگل سعی می‌کنند عملکرد کلی اجتماعی این پست خاص را تعیین کنند . اگر یک پست ۵۲۲ توییت را دریافت کند، ۳۰۰۰ تا از اشتراک گذاری pinterest را دریافت کند ، پس باید بهتر از هر مقاله رقابتی دیگر با تاثیر اجتماعی پایین عمل کند .

اگر شما پست میهمان مینویسید برای دریافت لینک سعی کنید تا جایی که ممکن است اشتراک گذاری اجتماعی زیادی پیدا کنید .

۱۰ : گرفتن لینک با هزاران لینک خروجی

اگر یک وبلاگ نویس مقاله خوبی را پست کند, باید از آن در بخش نظرات قدردانی کنند . اما این به طور حتم به این معنی نیست که این بخش با هزاران توضیح مرتبط با سایت‌ خود پر خواهد شد . اگر با چنین صفحه‌ای روبرو شوید , همیشه توصیه می‌شود که آن را نادیده بگیرید چون بهتر از آن هست که نظر شما در سیل نظرات گم شود .

۱۱ : تمرین فقط یک نوع لینک سازی

دو نوع منبع اصلی وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید به نام وبلاگ نویسی و توضیح دادن . اگر می‌خواهید تنها به یک نوع لینک توجه کنید , نتایج مورد نظر را در بازه زمانی تعیین‌ شده دریافت نخواهید کرد.
شما باید بروی انواع مختلف لینک سازی تمرکز کنید مانند نظر دادن ببروی دیگر وبلاگ‌ ها , وبلاگ نویسی برای سایت‌ های با محبوبیت بالا , به اشتراک گذاری رسانه‌های اجتماعی .

۱۲ : اتصال متقابل بیش از حد لینک ها

تبادل لینک به عنوان یکی از سریع‌ ترین و ساده‌ ترین روش‌ها برای ایجاد پیوند و بهبود همکاری بین وبلاگ نویسان پدید آمد . اما گوگل این را به حاشیه رفتن استراتژی سئو معرفی کرده‌ است و دیگر آن را درک نمی‌کند .

۱۳ : ساخت لینک فقط برای صفحه اصلی سایت

این روند بسیار خوبی بنظر می رسد به خصوص در میان وبلاگ نویس های تازه کار که منحصرا برای صفحه خانگی تبلیغ می‌کنند . اگر تمام لینک‌های خود را فقط برای یک صفحه ایجاد کنید , برای گوگل مصنوعی خواهد بود . این دلیلی است که شما باید در حین انجام دادن ارتباط با صفحات دیگر در ذهن داشته باشید . این کار به برقراری ارتباط بهتر کمک نمی‌کند , اما به شما در رسیدن پست ها به رتبه بالاتری در نتایج جستجو کمک می‌کند .

 ۱۴ : لینک‌های PBN عمدتا مضر هستند

لینک‌های PBN ( شبکه‌ وبلاگ های خصوصی ) اغلب بد هستند و هنوز هم مردم می‌کوشند تا لینک‌ ها را حتی در سال ۲۰۱۹ بسازند . PBN روشی است که یک سری از وب سایت ها و وبلاگ ها با هدف ایجاد بک لینک برای سایت مرکزی ایجاد میشوند.
اگر شما هم یکی از آن‌ها هستید این مرگبارترین اشتباه ساخت لینک هست ، اگر نمی‌خواهید توسط الگوریتم‌های گوگل جریمه شوید ، از آن‌ها دور بمانید .
شبکه‌های بلاگ ها و وب سایت‌ها به طور کلی سعی می‌کنند تا الگوریتم‌های گوگل را تا حدی گول بزنند ولی آن ها برای سئو سایت ضرر دارند .

 ۱۵ : تولید محتوا فقط برای لینک دادن

این یکی از دلایل اصلی است که چرا اکثر مردم به طور طبیعی لینک دریافت نمی‌کنند . اگر مطالبی را می نویسید که ارزش لینک دادن نداشته باشد ، چطور می‌توانید انتظار داشته باشید که رتبه بهتری برای سایت خود در گوگل به دست آورید ؟
بنابراین شروع به صرف زمان و منابع بیشتری برای تولید محتوا کنید که اشتراک گذاری های شبکه های اجتماعی را جذب می‌کند ، و به طور طبیعی از سایت‌ های دیگر بک لینک دریافت می کند .

جمع بندی

همه ما می‌دانیم که تعداد زیادی تکنیک‌ های لینک سازی وجود دارد که ممکن است به دنبال ایجاد کیفیت خوب باشد . اما ما همچنین چند اشتباه ساخت لینک که می‌توانند در طولانی‌ مدت به رتبه سایت شما آسیب برسانند را معرفی کردیم .
هدف از نوشتن این راهنما این است که به شما هشدار دهد از لینک سازی بد دور بمانید تا رتبه‌ بندی‌ های بهتری بگیرید و افزایش ترافیک سایت خوبی دریافت کنید .

۱۵ اشتباه اصلی لینک سازی در سال ۲۰۱۹ که باید از آن ها اجتناب کرد
1 از 1 رای
۱۵ اشتباه اصلی لینک سازی در سال ۲۰۱۹ که باید از آن ها اجتناب کرد