درگاه های پرداخت در ووکامرس

درگاه های پرداخت در ووکامرس

یکی از ویژگی های بارز ووکامرس وجود هزاران افزونه برای توسعه آن است.افزونه های مهمی که برای ووکامرس طراحی شده به نام درگاه های پرداخت شناخته میشوند. که مشتریان از دو طریق بتوانند هزینه محصولی که از فروشگاه آنلاین خریداری کرده اند را پرداخت کنند. ما در این مقاله به بررسی افزونه درگاه مستقیم بانک ملت و افزونه درگاه غیر مستقیم pay.ir پرداخته ایم.

درگاه های پرداخت در ووکامرس برای پرداخت هزینه محصول توسط مشتری ایجاد شده اند. درگاه پرداخت در ووکامرس به دوطریق وجود دارد: درگاه پرداخت در ووکامرس به صورت مستقیم و غیر مستقیم. برای این درگاه های پرداخت تنظیماتی وجود دارد که بوسیله آن میتوانید تغییرات موردنظر را در عناوین , پیام ها و….. اعمال کنید.

درگاه پرداخت در ووکامرس

 

با قسمت دوازدهم از آموزش جامع ووکامرس در خدمت شما عزیزان هستیم. در قسمت قبل مدیریت حمل‌ونقل در ووکامرس را به شما آموزش دادیم. در این قسمت قصد داریم به مبحث درگاه پرداخت در ووکامرس بپردازیم. تمام فروشگاه‌های آنلاین نیاز به درگاه‌های پرداخت برای فروش محصولاتشان دارند تا مشتریان بتوانند مبلغ محصول را به‌صورت آنلاین به‌حساب فروشگاه واریز کنند. پرداخت در ووکامرس به دو طریق انجام می‌شود: پرداخت مستقیم و پرداخت غیرمستقیم.

درگاه پرداخت در ووکامرس | پرداخت مستقیم

با استفاده از درگاه‌های مستقیم، مشتری بدون هیچ‌گونه واسطه‌ای به درگاه بانک موردنظر متصل می‌شود و مبلغی که مشتری بابت محصول پرداخت می‌کند به‌صورت مستقیم به‌حساب شما واریز می‌شود.

 

درگاه پرداخت در ووکامرس | پرداخت غیرمستقیم

در این نوع پرداخت یک درگاه واسطه بین شما و بانک ایجاد می‌شود که تراکنش را انجام می‌دهد و پس از کسر کارمزد پول را به‌حساب شما واریز می‌کند.

یکی از دلایل استفاده از درگاه‌های واسطه طولانی بودن دریافت ای نماد از طرف بانک است که پروسه‌ای چندماهه دارد. طبیعتاً نمی‌توانید چند ماه زمان صرف دریافت ای نماد کنید و فروش محصولاتتان را متوقف کنید. پس در این شرایط می‌توانید از درگاه‌های واسط برای این کار استفاده کنید.
برای اینکه بتوانید درگاه پرداخت واسطه را داشته باشید باید ابتدا در آن‌ها ثبت‌نام کنید تا اطلاعات موردنظر را برای شما بفرستند و سپس شما بتوانید با نصب افزونه‌ای آن را در ووکامرس فعال کنید.

اگر مراحل دریافت ای نماد طولانی میتوانید از درگاه های غیر مستقیم برای اینکار استفاده کنید.

درگاه پرداخت در ووکامرس | افزونه درگاه پرداخت ووکامرس

ما در این مقاله نحوه نصب و مدیریت درگاه مستقیم بانک ملت و درگاه غیرمستقیم pay.ir را که جزو پرطرفدارترین درگاه‌های پرداخت مستقیم و غیرمستقیم در فروشگاه‌های آنلاین هستند را به شما عزیزان توضیح می‌دهیم.
برای نصب افزونه درگاه بانک ملت به پنل مدیریت مراجعه کنید و بر روی افزونه‌ها > افزودن کلیک کنید. در سرچ باکس می‌توانید نام درگاه بانک ملت را به فارسی جستجو کنید تا این افزونه برای شما نمایش داده شود. بر روی‌هم اکنون نصب کن کلیک کنید. پس از نصب آن را فعال‌سازی کنید.

اکنون به پنل مدیریت وردپرس مراجعه کنید و بر روی ووکامرس > پیکربندی کلیک کنید.

بر روی تب درگاه پرداخت کلیک کنید و بانک ملت را فعال کنید. سپس بر روی مدیریت کلیک کنید تا وارد تنظیمات درگاه بانک ملت شوید.

تنظیمات پایه‌ای

 • فعال‌سازی/ غیر فعال‌سازی: با فعال کردن این بخش درگاه بانک ملت برای شما فعال می‌شود.
 • عنوان درگاه: در این بخش می‌توانید عنوانی برای درگاهتان انتخاب کنید.
 • توضیحات درگاه: در این بخش می‌توانید توضیح یا عبارتی در مورد درگاه پرداخت بانک ملت بنویسید.

 

تنظیمات حساب بانک ملت

 • در این بخش سه مورد برای شما نمایش داده می‌شود:
 • ترمینال آیدی
 • نام کاربری
 • کلمه عبور
 • این سه مورد را باید از طریق بانک دریافت کنید و در این بخش وارد کنید.

تنظیمات عملیات پرداخت

در این بخش می‌توانید پیام‌هایی را برای پرداخت موفق، پرداخت ناموفق و… وارد کنید.

پیام پرداخت موفق: در این بخش می‌توانید متنی را وارد کنید تا درصورتی‌که پرداخت مشتری موفق باشد این متن به او نمایش داده شود.
پیام پرداخت ناموفق: در این بخش می‌توانید متنی را وارد کنید تا در صورت ناموفق بودن پرداخت مشتری این متن به او نمایش داده شود.
پیام انصراف از پرداخت: در این بخش می‌توانید متنی را وارد کنید تا اگر مشتری از پرداخت انصراف بدهد این متن به او نمایش داده شود.

درنهایت بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تغییرات موردنظر اعمال شود.

 

درگاه پرداخت در ووکامرس | افزونه pay.ir

به سراغ تنظیمات درگاه پرداخت غیرمستقیم pay.ir می‌رویم. بر روی گزینه مدیریت کلیک کنید تا وارد این بخش شوید.

 • فعال‌سازی: با فعال کردن این بخش درگاه غیرمستقیم برای شما فعال می‌شود.
 • عنوان درگاه: در این بخش می‌توانید عنوانی برای درگاه انتخاب کنید.
 • توضیحات درگاه: در این بخش می‌توانید توضیح یا عبارتی برای درگاه تعیین کنید.
 • هدایت مستقیم به درگاه: درصورتی‌که قصد دارید کاربر مستقیماً به درگاه هدایت شود و در صفحه پیش‌فاکتور گزینه پرداخت را کلیک نکند، این گزینه را فعال کنید.
 • API: زمانی که شما از دسکتاپ یا لپ‌تاپ خود استفاده می‌کنید، تبادل اطلاعات میان نرم‌افزارهای مختلف توسط API ها انجام می‌گیرد. نیازی نیست در این بخش چیزی وارد کنید.

فعال سازی آزمایشی درگاه

 • فعال‌سازی حالت آزمایشی: اگر می‌خواهید از این درگاه پرداخت به‌صورت آزمایشی استفاده کنید این گزینه را فعال کنید.
 • پیام پرداخت موفق: در این بخش می‌توانید متنی را وارد کنید تا درصورتی‌که پرداخت مشتری موفق باشد این متن به او نمایش داده شود.
 • پیام پرداخت ناموفق: در این بخش می‌توانید متنی را وارد کنید تا در صورت ناموفق بودن پرداخت مشتری این متن به او نمایش داده شود.

درنهایت بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تغییرات موردنظر ذخیره شوند.

به‌این‌ترتیب می‌توانید تنظیمات درگاه‌های مستقیم و غیرمستقیم را در ووکامرس انجام دهید. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید