شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

شناسه خبر: 11916
بازدید: 37

فرض کنیم که شما یک ایده عالی برای وب سایت خود پیدا کردید. اما پس از فعال شدن، می‌خواهید تغییراتی در آن ایجاد کنید. چطور می‌توانید این کار را انجام دهید؟ همانطور که از عنوان ابتدایی برمی‌آید، ویرایشگر قالب وردپرس پاسخی مناسب است.

برای دسترسی به ویرایشگر قالب وردپرس، به بخش ظاهر – > ویرایشگر بروید. این بخش به طور کلی به صورت زیر خواهد بود:

ویرایش گر قالب

در سمت راست لیستی از فایل‌هایی که می‌توانید ویرایش کنید، به نام فایل‌های قالب مشاهده می‌کنید. با انتخاب منوی کشویی در بالا سمت چپ، می‌توانید سایر قالب‌ها را برای تغییر انتخاب کنید.

انتخاب قالب برای ویرایش

انتخاب قالب دیگر در ویرایشگر، آن را فعال نمی‌کند. شما فقط می‌توانید به تغییر قالب دسترسی پیدا کنید – قالب فعلی شما بدون تغییر خواهد ماند.

اگر می‌خواهید قالب خود را تغییر دهید، به جای آن باید به بخش ظاهر بروید -> Theme.

تمام فایل‌های قالب به صورت PHP ، CSS ، JS و JSON نوشته شده‌اند. اطمینان حاصل کنید که آن را با HTML اشتباه نگیرید.

قالب‌های وردپرس صفحات HTML ایجاد می‌کند. در همان زمان، وردپرس داده‌های نشان داده شده در صفحات خود را در یک پایگاه داده ذخیره می‌کند. سپس، وردپرس از PHP برای فعال کردن ارتباط بین این دو استفاده می‌کند. بنابراین، ویرایش کدها به شما امکان می‌دهد تا قالب انتخاب شده را تغییر دهید.

شما همچنین باید فایل صحیح را انتخاب کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید عنوان خود را تغییر دهید، باید header.php را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید بخش نظرات خود را مدیریت کنید، همین اتفاق می‌افتد، باید به سمت comments.php بروید. به ویژه برای یک ظاهر طراحی وب سایت، شما باید styleheet.css را انتخاب کنید.

قبل از ویرایش قالب خود با ویرایشگر قالب وردپرس، توصیه می کنیم یک قالب فرزند ایجاد کنید. قالب فرزند وردپرس یک “کپی” است که سبک و ویژگی‌های قالب والد را به ارث می‌برد.

با ویرایش قلب فرزندتان، می‌توانید بدون اینکه روی فایل‌های اصلی تأثیر بگذارد، تغییراتی را که می‌خواهید اعمال کنید. بازگشت به تنظیمات پیش فرض شما نیز آسان است، زیرا فقط باید به قالب والد خود بروید.

چگونه می‌توان در قالب خود تغییراتی ایجاد کرد؟ در اینجا مثالی از اضافه کردن یک متن سفارشی روی پاورقی صفحه مدیریت شما آورده شده است.

  • با رفتن به ظاهر -> ویرایشگر به ویرایشگر قالب وردپرس دسترسی پیدا کنید.
  • قالب فرزندتان را از فهرست کشویی فعال کرده و function.php را انتخاب کنید.
  • این خط کد را در ویرایشگر خود کپی کنید.

/**

* code #16 – customize the admin page footer text

* source – http://wordpress.stackexchange.com/a/6005/8922

*/

function custom_admin_footer() {

echo ‘add your custom footer text and html here’;

}

add_filter(‘admin_footer_text’, ‘custom_admin_footer’);

در این حالت، نام قالب بیست و هجده است.

  • بخشی را که می‌گوید “متن سفارشی و HTML را در اینجا اضافه کنید” با جمله خود تغییر دهید. به عنوان مثال:

/**

* code #16 – customize the admin page footer text

* source – http://wordpress.stackexchange.com/a/6005/8922

*/

function custom_admin_footer() {

echo ‘Don’t change anything without my permission!’;

}

add_filter(‘admin_footer_text’, ‘custom_admin_footer’);

  • روی File Update در زیر ویرایشگر کلیک کنید.
  • منوی دیگری را در داشبورد خود باز کنید و به پایین صفحه بروید. جمله را در آنجا مشاهده خواهید کرد.

نمایش تغییر

در حالت ایده آل، شما باید کد نویسی را درک کنید. با این حال، تعداد زیادی کدهای تقلبی وجود دارد که می‌توانید در اینترنت پیدا کنید، و به وب سایت خود اضافه کنید. این کدها به شما امکان می‌دهد فوراً آن را در ویرایشگر قالب وردپرس قرار دهید.

صرف نظر از استفاده آسان از کدهای تقلبی، توصیه می‌کنیم اگر کد نویسی نمی‌دانید، قالب خود را اصلاح نکنید. قرار دادن نادرست کد ممکن است باعث شود که از سایت خود خارج شوید یا کدها را به طور کلی پیام نگیرید.

با این وجود یک استثناء، می‌توانید کمی بازی کنید و CSS خود را با WP Customizer اصلاح کنید. این کار آسان نیست و روی فایل‌های شما تأثیر نمی‌گذارد.

برای کاربران حرفه‌ای، می‌توانید افزونه‌هایی مانند Advanced Code Editor و WPide را برای سهولت در روند ویرایش استفاده کنید. اگر یک وب سایت با تعداد زیادی از کاربران راه اندازی کرده‌اید، مطمئن شوید که منوی ویرایشگر را قفل کرده‌اید. در غیر این صورت، آنها ممکن است تنظیمات را بدون اجازه شما تغییر دهند.

ویرایشگر قالب وردپرس چیست؟
1 از 1 رای
ویرایشگر قالب وردپرس چیست؟